Gostkowo. Policyjny nalot na towary bez akcyzy. Znaleziono ogromną ilość papierosów!

2022-12-09 14:29
Policja
Autor: Justyna Świderska Zdjęcie ilustracyjne

Podczas przeszukania posesji w Gostkowie toruńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego odnaleźli niemal dziesięć tysięcy papierosów oraz prawie dwadzieścia kilogramów krajanki tytoniowej, wszystko bez polskich znaków akcyzowych.

W minioną środę (7.12) kryminalni z toruńskiej komendy działając wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu odnaleźli na terenie posesji w Gostkowie (gmina Łysomice) niemal dziesięć tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy (w tym kilkaset sztuk z akcyzą białoruską) oraz worki z prawie dwudziestoma kilogramami krajanki tytoniowej.

Do sprawy zatrzymano 47-letniego mężczyznę, który już usłyszał zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego. Należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie ponad 31.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE