E-kultura w Toruniu. Zobacz wystawę, usłysz wykład o Caravaggio bez wychodzenia z domu!

2020-03-17 13:06
E-kultura w Toruniu. Zobacz wystawę, usłysz wykład o Caravaggio bez wychodzenia z domu!
Autor: CSW w Toruniu E-kultura w Toruniu. Zobacz wystawę, usłysz wykład o Caravaggio bez wychodzenia z domu!

#Zostańwdomu to akcja, która jest promowana na całym świecie. Chodzi o to, by dla bezpieczeństwa swojego i naszego otoczenia nie wychodzić z naszego mieszkania, kiedy nie ma ku temu pilnej potrzeby. A co zrobić, by się nie nudzić? Toruńskie placówki kulturalne zadbają o to, by nic nas nie ominęło.

Z inicjatywą oprowadzania online wyszło toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej, które już dziś o godzinie 14:00 zaprezentuje nam wystawę „DYPLOM 2019: Najlepsze dyplomy artystyczne”. Została stworzona przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodatkowo, tajniki prac przybliży nam Stanisław Kośmiński. Jeżeli nie zdążycie na transmisję o godzinie 14:00 - to nic straconego. Będzie ona dostępna na Facebooku CSW w Toruniu. Na profilu galerii znajdziemy również prace studentów wraz z opisami.

Z ciekawą propozycją wychodzi również Centrum Kultury Dwór Artusa, które zaprasza na wydanie online cyklu "Historia Jednego Dzieła". Placówka już wcześniej eksperymentowała z transmisją na żywo z wykładów prowadzonych przez Łukasza Wudarskiego. Te ciekawe spotkania gromadzą pełną salę w Dworze Artusa. Dziś o 18:30 będzie można zasiąść na widowni online. Tematem spotkania będzie obraz Michelangelo Merisim da Caravaggia  "Dawid z głową Goliata". Transmisja odbędzie się na facebookowym profilu Dworu Artusa a także na kanale YT

Znajdzie się również coś dla fanów lokalnej historii. Mimo zawieszenia działalności Książnicy Kopernikańskiej - ta wychodzi z ofertą internetową. W zakładce e-Książnica pojawiają się artykuły i prezentacje na temat historii Torunia, regionu i kraju. Znajdą się też inspiracje do tego jak spędzić czas rodzinnie, w zaciszu domowym na świetniej zabawie. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE