Zlicytowano działkę po Metronie

i

Autor: Opuszczone.pl

Działki budowlane

Działka po Metronie sprzedana! Poszła za 20 milionów

2024-03-04 7:06

Sprzedano jedną z nieruchomości na terenie dawnej toruńskiej fabryki zegarów i wodomierzy. Mowa tutaj o działce na ul. Droga Trzeposka 2 o powierzchni 0,57 ha. Cena wywoławcza wynosiła równe 5 mln zł.

Gorąca licytacja

Jak informują organizatorzy licytacji, nieruchomość na Jakubskim Przedmieściu pod zabudowę wielorodzinną i usługi została sprzedana za 20 050 000 zł., co oznacza czterokrotne przebicie ceny wywoławczej.

- Nabywcą nieruchomości została firma Murapol Real Estate z Bielska-Białej, która zapłaci 3517 zł za metr kwadratowy gruntu - powiedział nam Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Nieruchomość gruntowa jest zabudowana dwoma budynkami: kuźni i odlewni o łącznej pow. użytkowej 1833 m kw. oraz budynkiem stacji serwisowej wodomierzy o pow. użytkowej 405 m kw. Na działce znajduje się również zbiornik przeciwpożarowy. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i zabudowa poprzemysłowa, tj. budynki po zamkniętej Fabryce Wodomierzy i Zegarów "Metron" - informuje Drygalski.

W ofercie inwestycyjnej Torunia znajdują się inne nieruchomości dla biznesu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Wsparcia Biznesu.