Dobre wieści dla rowerzystów. Na Barbarkę jeszcze w tym miesiącu!

2020-07-09 19:45 Mariusz Luda
Rowerem na Barbarkę
Autor: www.mzd.torun.pl Ścieżka rowerowa ma być gotowa do końca lipca!

Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!

Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży, jako miejsce odpoczynku i rekreacji. Budowana przez miasto ścieżka będzie dużym udogodnieniem dla rowerzystów.

- Po zakończeniu prac zachęcamy do zorganizowania sobie ciekawej wyprawy rowerowej - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Najpierw wybudowaną w ubiegłym roku ścieżką wzdłuż ulicy Łukasiewicza dojedziemy do Przysieka, a następnie odcinkiem zbudowanym przez Starostwo Powiatowe w Toruniu i nowym, obecnie budowanym odcinkiem, dotrzemy do Osady Leśnej Barbarka.

Powstająca ścieżka jest równoległa do ulicy Przysieckiej w Toruniu. Ma ponad 2 km długości. Jej przebieg został wytyczony starym nasypem kolejowym na terenach leśnych oraz w pasie technicznym istniejącego rowu melioracyjnego, który odprowadza wodę ze stawów przy Barbarce. Obecnie wykonawca ustawia betonowe obrzeża i wykonuje podbudowę pod ścieżkę. Prace kosztują 811 tys. zł i są realizowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.