Do kina, teatru, czy na koncert? – sprawdzamy dla Was, jak można spędzić ciekawie czas w tym tygodniu w Toruniu

2020-02-17 9:39
CKK Jordanki
Autor: Architektura-murator Wnętrze sali koncertowej. Il. "Architektura-murator nr 02/2016"

Od poniedziałku do niedzieli naliczyliśmy kilkadziesiąt propozycji ciekawego spędzenia czasu w toruńskich kinach, teatrach, klubach, czy salach koncertowych. Pomożemy wybrać Wam coś ciekawego.

Miłośnicy bluesa mogą wybrać się w poniedziałek (17.02) na koncert najlepszego polskiego gitarzysty akustycznego – Romana Puchowskiego do Hard Rock Pubu Pamela. Tego wieczora zagra także tam J.J. Band. Ciekawie zapowiada się poniedziałkowy koncert w Domu Muz przy ul. Podmurnej. Prosto z Islandii przyjedzie tam Ragnar Ólafsson – muzyk i multiinstrumentalista. Będzie to mieszkanka nastrojowego grania i folku.

Dwór Artusa to nie tylko instytucja kulturalna, ale także zabytek. Raz w miesiącu można, pod okiem przewodnika, zajrzeć do sal na co dzień niedostępnych gościom, wysłuchać burzliwej historii miejsca i budynku, a także poznać wiele nieznanych szerzej ciekawostek i legend. Taka okazja już we wtorek (18.02).

Na środowym (19.02) „Koncercie Uniwersyteckim” z okazji święta UMK wystąpią m.in. Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Chór Akademicki. W programie muzyka z najlepszych polskich seriali filmowych, m.in. „Stawka większa niż życie”, „Czarne chmury”, „Polskie drogi”, czy „07 zgłoś się”.

Na koncert Led Zeppelin nie możemy już liczyć, ale kompozycji tego klasycznego zespołu możemy posłuchać na żywo. Wystarczy we czwartek (20.02) wybrać się do klubu Lizard King. Zagra tam bowiem toruńska grupa pLed Zepchlim, wykonująca utwory „Cepelinów”, założona przez muzyków znanych z Kobranocki, MGM, czy Open Bluesa. Ponad 5500 kilometrów dzieli Toruń i Krasnojarsk. Tak daleką podróż odbędą artyści z zespołu Russian National Ballet of Siberia, by wystąpić we czwartek w Centrum Koncertowo-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Jeśli ktoś woli pośmiać się, to w Auli UMK tego samego dnia grana będzie komedia „Rubinowe gody”, w której zagrają aktorzy scen warszawskich.

Piątek (21.02) upłynie nam pod znakiem koncertów. Daria Zawiałow zaśpiewa na Jordankach w ramach trasy „Helsinki Tour 3.0”. Prawdziwe rockowe uderzenie w Od Nowie - zagrają Łydka Grubasa i Zenek Kupatasa. Na weekendowe tańce można wybrać się do Bajka Disco Club. Tam w piątek i sobotę impreza pt. „Karnawałowa Zabawa z Wodzirejem”.

Teatr im. Wilama Horzycy na sobotę (21.02) przygotował premierę. Będzie to „Gargantua i Pantagruel” – sztuka wg prozy François Rabelais.

Prawdziwa dama polskiej piosenki - Irena Santor – zaśpiewa w niedzielę (23.02) na Jordankach. Będzie to koncert pt. „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”. Tego samego dnia klub Lizard King zaprasza na koncert Wojtka Kiełbasy. Tym razem w repertuarze autorskim – wokalista zaprezentuje piosenki z płyty „Kolory”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE