Co dalej z Rowerem Miejskim w Toruniu? MZD we współpracy UMK pyta w ankietach

2022-01-13 18:13
Co dalej z Rowerem Miejskim w Toruniu? MZD we współpracy UMK pyta w ankietach
Autor: Marta Łazarska

Jak często korzystamy z systemu? Gdzie powinny znaleźć się stacje? A może przydałyby się hulajnogi zamiast rowerów? Na te i inne pytania odpowiedzi szuka Miejski Zarząd Dróg w Toruniu w związku z systemem Torvelo.

Przypomnijmy, że trwająca edycja roweru miejskiego działa od sierpnia 2019 roku. Od tego czasu w systemie zarejestrowało się 23 tysiące użytkowników. Do końca 2021 pojazdy wypożyczono ponad 500 tysięcy razy. Na zainteresowanie systemem nie wpłynęła także pandemia. W tym roku umowa na prowadzenie Torvelo w Toruniu wygasa. Miejski Zarząd Dróg uznał to za dobry czas, by wypytać mieszkańców jak oceniają rower miejski oraz co można w tym projekcie zmienić.

To działanie realizowane jest we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, a konkretnie z z Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Przygotowano dwa rodzaje ankiet. Jedna z nich będzie dostępna wyłącznie dla użytkowników systemu, którzy dostaną formularz dzięki danym, które podali podczas rejestracji. Druga ankieta ma trafić do pozostałych mieszkańców Torunia, którzy odpowiedzą m.in. dlaczego z systemu nie korzystają oraz co można w nim zmienić, by robili to częściej.

- Rynek i system roweru publicznego w Polsce i na świecie bardzo dynamicznie się zmienia. Dotyczy to technologii ale i preferencji użytkowników. Chcemy je poznać i dostosować się do nich. Dane zostaną przedstawione w formie raportu dla urzędu miasta, aby magistrat mógł otrzymać odpowiedzi na zadane pytania. Z mojej strony - posłużą one do przygotowania publikacji naukowej, która będzie dotyczyła działania roweru miejskiego w Toruniu - powiedział nam autor ankiety, Michał Kwiatkowski z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK

Ankieta dostępna jest TUTAJ. Można ją wypełniać do 15 lutego b.r.

Sonda
Czy korzystasz z Torvelo (Toruńskiego Roweru Miejskiego)?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE