Chiny, Brazylia i Białoruś na festiwalu w Dworze Artusa. Co się będzie działo?

2022-09-28 17:39
Festiwal ŚwiatoPogląd
Autor: Dwór Artusa IV edycja festiwalu ŚwiatoPogląd

Jeśli interesujesz się różnorodnymi kulturami, to Dwór Artusa w Toruniu ma dla Ciebie coś wyjątkowego. Od piątku (30.09) rusza Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd. To niepowtarzalne spotkanie pasjonatów podróży i okazja do poznania nowych, pozytywnie zakręconych ludzi.

Trzy bardzo różne kultury z trzech różnych kontynentów będą głównym tematem Festiwalu Kultury Podróży ŚwiatoPogląd, który już w piątek 30 września po raz czwarty otworzy Toruniowi szeroko okna na świat. W tym roku, poza tematami podróżniczymi, dyskusje mają mocno akcentować kwestie związane z migrantami. Od kilku lat obserwujemy poważne przemiany w tym temacie. Dawniej imigrantów widywało się w telewizji, dzisiaj dla wielu zjawisko to stało się bliższe, gdyż np. goszczą ich w swoich domach. Inni Polacy doświadczyli kontaktu z imigrantami, pomagając na granicach kraju.

Program jest bardzo napięty, poza prelekcjami i dyskusjami a propos tych trzech krajów, o których mówi tegoroczna edycja, czyli Brazylia, Chiny, Białoruś. Pokazujemy filmy dokumentalne i fabularne, mamy wystawy fotografii z tych trzech krajów, warsztaty samby brazylijskiej, warsztaty świadomego, ekologicznego podróżowania, warsztaty fotograficzne, koncert białoruskiego zespołu Relikt, w sobotę wieczorem. Więc dzieje się dużo. Zapraszamy wszystkich, wstęp jest wolny. Dwór Artusa w Toruniu, piątek 30 września do 2 października – mówił Łukasz Ignasiński, koordynator festiwalu.

Inauguracja festiwalu ŚwiatoPogląd już w ten piątek, a cykl imprez w Dworze Artusa otworzy pokaz tradycyjnego tańca z wachlarzami w wykonaniu chińskiej tancerki Sukie Hang.

Program festiwalu TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE