Festiwal ŚwiatoPogląd

i

Autor: Dwór Artusa IV edycja festiwalu ŚwiatoPogląd

Chiny, Brazylia i Białoruś na festiwalu w Dworze Artusa. Co się będzie działo?

2022-09-28 17:39

Jeśli interesujesz się różnorodnymi kulturami, to Dwór Artusa w Toruniu ma dla Ciebie coś wyjątkowego. Od piątku (30.09) rusza Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd. To niepowtarzalne spotkanie pasjonatów podróży i okazja do poznania nowych, pozytywnie zakręconych ludzi.

Trzy bardzo różne kultury z trzech różnych kontynentów będą głównym tematem Festiwalu Kultury Podróży ŚwiatoPogląd, który już w piątek 30 września po raz czwarty otworzy Toruniowi szeroko okna na świat. W tym roku, poza tematami podróżniczymi, dyskusje mają mocno akcentować kwestie związane z migrantami. Od kilku lat obserwujemy poważne przemiany w tym temacie. Dawniej imigrantów widywało się w telewizji, dzisiaj dla wielu zjawisko to stało się bliższe, gdyż np. goszczą ich w swoich domach. Inni Polacy doświadczyli kontaktu z imigrantami, pomagając na granicach kraju.

Program jest bardzo napięty, poza prelekcjami i dyskusjami a propos tych trzech krajów, o których mówi tegoroczna edycja, czyli Brazylia, Chiny, Białoruś. Pokazujemy filmy dokumentalne i fabularne, mamy wystawy fotografii z tych trzech krajów, warsztaty samby brazylijskiej, warsztaty świadomego, ekologicznego podróżowania, warsztaty fotograficzne, koncert białoruskiego zespołu Relikt, w sobotę wieczorem. Więc dzieje się dużo. Zapraszamy wszystkich, wstęp jest wolny. Dwór Artusa w Toruniu, piątek 30 września do 2 października – mówił Łukasz Ignasiński, koordynator festiwalu.

Inauguracja festiwalu ŚwiatoPogląd już w ten piątek, a cykl imprez w Dworze Artusa otworzy pokaz tradycyjnego tańca z wachlarzami w wykonaniu chińskiej tancerki Sukie Hang.

Program festiwalu TUTAJ