Były badania, taniec i muzyka! Za nami VI Senioriada. Tak bawili się w Toruniu

2022-06-13 12:14

Rekreacyjny, kulturalny i promujący zdrowy styl życia piknik dla seniorów odbył się tradycyjnie w amfiteatrze toruńskiego Muzeum Etnograficznego i w jego otoczeniu. Jak zawsze wstęp na wydarzenie był wolny, a na seniorów czekało wiele atrakcji artystyczno-kulturalnych, ale też rekreacyjnych i służących zdrowiu.

Na scenie amfiteatru występowały seniorskie zespoły wokalno-taneczne, a na kiermaszu wokół prezentowane były efekty twórczej pracy w klubach seniorów: obrazy, przepięknie wykonane kartki, ozdoby, biżuteria, dzianiny i koronki oraz wiele innych form twórczości artystycznej seniorów, także do kupienia.

Organizatorzy zadbali o możliwość zbadania stanu zdrowia i promocję zdrowego stylu życia seniorów. Uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych porad farmaceutycznych, badań słuchu, poziomu cukru i pojemności płuc, pomiarów densytometrycznych w kierunku osteoporozy, zaszczepić się na Covid-19, a także obejrzeć pokazy różnych form aktywności i rekreacji sportowo-zdrowotnej. Na warsztatach psychologicznych rozmawiano o tym, jak pokonać smutek, zniechęcenie i radzić sobie ze stresem w codziennym życiu. Toruńskie Centrum Usług Społecznych pomagało rozwikłać urzędowe zawiłości w ubieganiu się o należne seniorom świadczenia. Przy pięknej pogodzie, wśród bujnej zieleni i w miłym towarzystwie była też okazja do zwyczajnej towarzyskiej rozmowy, pogrania w karty czy wypicia wspólnej kawy lub zdrowotnego soku. Organizatorami wydarzenia były Fundacja NEUCA dla Zdrowia i Rada Seniorów Miasta Torunia, przy wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE