Rozrywka

Bella Skyway Festival w Toruniu. Artyści sztuk wizualnych poszukiwani!

2023-05-12 8:20

Już niebawem w Toruniu startuje jedno z ulubionych wydarzeń mieszkańców grodu Kopernika - 14. edycja Bella Skyway Festival! Organizatorzy nawołują artystów od sztuki wizualnej do przesyłania swoich prac, które zostaną pokazane na wystawie w czasie trwania imprezy. Warto dodać, że w tych dniach Toruń odwiedzają tysiące zainteresowanych osób.

Artyści poszukiwani na Bella Skyway Festival!

Artyści sztuk wizualnych pilnie poszukiwani. Cały czas można zgłaszać swoje prace, które zostaną wystawione w jednym z najpiękniejszych zakątków, czyli na toruńskiej starówce. Wszystko to w ramach 14. edycji Bella Skyway Festival. Trzeba podkreślić, że imprezę pokochali mieszkańcy miasta oraz turyści, którzy zawsze przybywają zobaczyć zjawiskowe atrakcje.

Tak jak co roku, zachęcamy wszystkich artystów, nie tylko tych, którzy na co dzień zajmują się sztuką światła, ale też takich, których sztuka jest związana trochę bardziej z techniką, trochę bardziej z jakimiś rzeźbami, z malowaniem, z tworzeniem. Ten open call kierujemy nie tylko do osób, które mają już dorobek artystyczny, ale też do amatorów do studentów do osób, które zajmują się tym jako hobby, ale mają jakieś ciekawe pomysły i rozwiązania i chciałyby zaprezentować swoje prace-mówiła Alicja Grajek z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.  

Bella Skyway Festival wraca w otwartej formule

W tym roku Bella Skyway Festival wraca w starej, znanej i wyczekiwanej formie, czyli w pełni otwartej. Instalacje i ekspozycje znów będą rozmieszczone na terenie Starego Miasta w Toruniu. Na gości czekać będą kręte i piękne ulice starówki. Zamknięta forma imprezy spotykała się w minionych latach z krytyką mieszkańców i sympatyków. Do dziś najlepiej wspominana jest edycja, w której dominowała wielka, rozświetlona brama na ulicy Szerokiej - głównej arterii starówki.

Tegoroczny motyw imprezy to "marzyciele z zielonej planety" odnosi się on zarówno do 550. urodzin Mikołaja Kopernika, jak i do elementów związanych z naturą i ekologią.

Zobaczcie zdjęcia z poprzedniej edycji Bella Skyway Festival!