Będzie Wigilia dla bezdomnych w Coffee House w Toruniu [AUDIO, GALERIA]

2020-12-03 17:00

Nie będzie posiłków na miejscu, ale wszyscy dostaną je na wynos, będzie choinka i kolędy, będą też paczki na święta – pomimo epidemii koronawirusa grupa wsparcia Coffee House przy Waryńskiego nie rezygnuje z organizacji Wigilii dla Bezdomnych. Odbędzie się ona w piątek, 18 grudnia o 18.00 – informuje Dariusz Kaproń z Toruńskiej Fundacji Rozwoju Wszystko Jest Możliwe.

Coffee House organizuje cotygodniowe spotkania dla osób uzależnionych i bezdomnych. Oprócz rozmowy i wsparcia, uczestnicy mogą napić się gorącej kawy i herbaty, zjeść z jadłodzielni, otrzymać ubranie, zrobić zdjęcie do dowodu osobistego, a nawet się ostrzyc i ogolić. Są multimedia i stół do tenisa stołowego. Zainteresowanie i cieszy i smuci, bo jest dowodem problemów i często tragicznej sytuacji wielu ludzi. Jesteśmy jednak po to, by im pomóc wrócić do normalnego życia – przekonuje Dariusz Kaproń. Spotkania w każdy piątek, o godzinie 18.00 w Coffee House przy Waryńskiego 19.

Pomimo epidemii koronawirusa, Coffee House nie rezygnuje z organizacji Wigilii dla bezdomnych. Nie będzie uroczystej kolacji, ale podopieczni nie odejdą głodni. Nie będzie jednak posiłków na miejscu, ale wszyscy dostaną je na wynos, będzie choinka i kolędy, będą też paczki na święta.

Bezdomni dostaną posiłek, paczkę, ale nie zabraknie też choinki i kolęd

Jeżeli chcesz włączyć się w tę pomoc, przygotować albo ufundować paczkę – Coffee House rozpoczęła zbiórkę na ten cel. Informacji szukajcie na Facebooku lub stronie Fundacji.

I Ty możesz wspomóc akcję!

Wigilia dla osób bez własnego dachu nad głową odbędzie się w piątek (18.12), o godzinie 18.00 w Coffee House przy Waryńskiego 19. Więcej informacji TUTAJ.

Sonda
Jaką przyszłość emerytów w Polsce wolisz:
PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9