Nowe osiedle powstanie w Aleksandrowie Kujawskim

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Toruń i okolice - Aleksandrów Kuj.

Będzie nowe osiedle mieszkaniowe w Aleksandrowie Kujawskim. Pierwszy blok już w przyszłym roku

2024-02-14 7:33

W miniony piatek przekazano plac budowy firmie NEL-BUD Alicja Tomaszewska z Rywałdu, wyłonionej w przetargu ogłoszonym przez KZN-Toruński Sp. z o.o.

Od tradycyjnego wbicia symbolicznych szpadli rozpoczęto budowę kolejnego budynku wielorodzinnego w Aleksandrowie Kujawskim.

Nowe osiedle powstanie w Aleksandrowie Kujawskim

i

Autor: Aneta Thiede

Nowoczesny blok z windami

W ten sposób w ramach SIM KZN-Toruński, którego udziałowcem jest Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski, powstanie budynek o łącznej powierzchni 1293,65 m² wraz z komórkami lokatorskimi. Wybudowane zostaną 33 mieszkania o powierzchni od 30 do 54 m² z balkonami. W budynku zainstalowane zostaną trzy windy. W zakresie ciepła zaprojektowano rozwiązania oparte na panelach słonecznych i pompach ciepła. Do momentu rozpoczęcia inwestycji podpisano już 100% umów partycypacyjnych.

Dobra współpraca

Wszystko zaczęło się w 2021 roku, w momencie zawarcia porozumienia z Krajowym Zasobem Nieruchomości w Warszawie w sprawie wzajemnej współpracy. Do rzeczy przystąpiono po żmudnej pracy koncepcyjnej i złożeniu odpowiednich wniosków pozyskano 4.180.730,00 zł na budowę nowych domów, z czego ponad 2 mln złotych zostały już Gminie przyznane. Wszystkie elementy projektowanego budynku zostały uzgodnione z pracownikami KZN-Toruński Sp. z o.o. z Prezesem Filipem Szreterem na czele.

Nie byłoby tego wszystkiego i poprzednich wykonanych już inwestycji, gdyby nie ogromne zaangażowanie i pomoc Pani Iwony Michałek, Posłanki na Sejm RP IX kadencji. – Powiedział Arkadiusz Gralak, Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego. – Za to wsparcie i zaangażowanie postanowiłem w tym symbolicznym dniu podziękować Pani Michałek. Dziękuję również pracownikom Wydziału GKM w Urzędzie Miejskim w Aleksandrowie Kujawskim, jak i Spółki KZN-Toruński. Dobra współpraca i stały kontakt dają jak widać konkretne, pozytywne efekty.

Burmistrz Gralak dziękujeIwonie Michałek

i

Autor: Grzegorz Adamczewski