Policyjne kontrole

i

Autor: KMP Włocławek Nie wszyscy byli trzeźwi

Kontrole ruchu drogowego

Akcja "trzeźwy poranek". Policja kontrolowała kierowców. Dwóch było "na gazie"

2023-06-02 12:56

Kilkuset skontrolowanych kierujących i ujawnieni wśród nich dwaj kierowcy w stanie po użyciu alkoholu - to efekt policyjnych działań w ramach „Trzeźwego poranka”. Mundurowi zapowiadają kolejne tego typu akcje w regionie.

Policja sprawdzała trzeźwość

Policjanci podejmują wiele działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu. To między innymi akcje związane z kontrolą stanu trzeźwości kierowców. Kolejna z nich odbyła się w środę (31 maja 2023 r.) we wczesnych godzinach porannych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Włączyli się w nią również policjanci ruchu drogowego z Włocławka.

Mundurowi przeprowadzili na naszym terenie ponad 500 kontroli trzeźwości kierujących. Niestety w dwóch przypadkach okazało się, że kierowcy jechali po użyciu alkoholu.

"Na gazie" za kółkiem

Pierwszy z nich zatrzymany został około godziny 7.30 przy ul. Inowrocławskiej we Włocławku. Jak się okazało, 38-letni kierowca peugeota popełnił wykroczenie, gdyż miał w organizmie ponad 0,2 promila alkoholu.Z kolei kilka minut przed godziną 8.00 mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę pod wpływem alkoholu, tym razem na Alei Kazimierza Wielkiego. Kontrola wykazała prawie pół promila alkoholu w organizmie 67-letniego kierowcy renault.

Za popełnione wykroczenie związane z jazdą w stanie po spożyciu alkoholu obu kierowcom grozi teraz kara aresztu albo wysoka grzywna. Ponadto policjanci już zatrzymali nieodpowiedzialnym kierującym prawo jazdy. Z pewnością to nie ostatnia tego typu akcja.

Sonda
Pochwalasz skuteczną akcję policjantów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE