Żużlowcy pracują nad formą, a klub szykuje stadion do sezonu [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-03-03 15:00 Tomek Piszczek
Na stadionie trwają prace przed kolejnym sezonem żużlowym
Autor: Tomasz Piszczek Na stadionie trwają prace przed kolejnym sezonem żużlowym

Uzupełniają nawierzchnię toru, wymieniają bandy i... remontują stadion. Żużlowa spółka w Tarnowie przygotowuje się do nowego sezonu. Żużlowcy budują formę na siłowni i w warsztatach, a na obiekcie prowadzone są roboty niezbędne do przeprowadzenia na nim zawodów żużlowych.

Przygotowania do sezonu 2020 wkraczają w decydującą fazę. Zawodnicy trenują na siłowni i pracują nad przygotowaniem sprzętu. Czekają też na możliwość wyjechania na tor. Zanim to jednak nastąpi klub dosypie nowej nawierzchni na tarnowski owal. Trzeba też wymienić bandy i kilka innych elementów poprawiających bezpieczeństwo zawodników. Dodatkowo przy trybunie głównej pojawiły się rusztowania.

- Część trybuny głównej, a dokładnie strop po zewnętrznej stronie jest tak zniszczony że odpadają z niego elementy elewacji – zauważa prezes ŻSSA Unii Tarnów Łukasz Sady. Spod tynku wyłania się już żelbetowa konstrukcja budynku. Istnieje niebezpieczeństwo że komuś przechodzącemu wzdłuż ściany może spaść na głowę jakiś odłamek. Staramy się to zabezpieczyć. 

Łącznie te prace pochłoną nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy rozpoczną się treningi na torze. Wszystko będzie zależało od pogody. Natomiast sparingi z drużynami z Krosna i Lublina planowane są w ostatnie dwa weekendy marca.

A rozgrywki 1. Ligi startują 5 kwietnia. Tego dnia Jaskółki na wyjeździe zmierzą się w Gdańsku z miejscowym Zdunek Wybrzeżem. Natomiast pierwszy mecz w Tarnowie planowany jest 19 kwietnia, a rywal to Car Gwarant Start Gniezno. 

Posłuchaj. O przygotowaniach do sezonu 2020 mówi prezes ŻSSA Unii Tarnów Łukasz Sady