Rowery Miejskie Tarnów

i

Autor: Justyna Świderska Rowery miejskie wracają na tarnowskie ulice

Znowu będzie można wybrać się na wycieczkę! Wracają rowery miejskie [AUDIO]

2021-02-24 14:12

Po zimowej przerwie rowery wracają na tarnowskie ulice. Ponownie z jednośladów mieszkańcy będą mogli korzystać od poniedziałku 1 marca. Do dyspozycji chętnych jest 16 stacji, przy których parkuje 170 pojazdów. Co ważne, zasady korzystania z systemu pozostały takie, jak w ubiegłym roku. Sprawdź, ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Tarnowie!

Rowery miejskie zniknęły z ulic jesienią. W ciągu zimowych miesięcy były przechowywane pod dachem, by śnieżna i mroźna aura nie zaszkodziła pojazdom. Konieczny był też przegląd techniczny i konserwacja. Teraz rowery ponownie zaparkują w 16 stacjach rozlokowanych na terenie miasta. Mogą z nich korzystać dorośli, jak również dzieci. Część pojazdów dostosowana jest rozmiarem dla młodszych użytkowników, a na niektórych mocowane są specjalne foteliki do przewożenia maluchów. Wystarczy wypożyczyć pojazd i w drogę!

Co ważne dla użytkowników, zasady korzystania z rowerów miejskich nie zmieniły się. Na dotychczasowym poziomie pozostały opłaty za wypożyczenie pojazdów. I tak tarnowianie, którzy są posiadaczami Karty Miejskiej Premium, mogą za darmo jeździć miejskim jednośladem przez pół godziny. Za kolejne pół godziny zapłacą złotówkę. Druga godzina kosztuje 2 zł, trzecia – 3 zł, a czwarta i następne – 4 zł. Osoby, które nie mają karty miejskiej, mogą za darmo używać jednośladu przez 20 minut, a następnie – według cennika dla „pozostałych użytkowników systemu”. W ubiegłym roku mimo trwającej pandemii koronawirusa, rowery miejskie cieszyły się powodzeniem.

POSŁUCHAJ: Rowerowy sezon miejski 2020 podsumowuje Wiesław Kozioł z ZDiK w Tarnowie

- Najwięcej jest krótkich wypożyczeń, tych do pół godziny. Być może takich potrzeb przewozowych jest najwięcej, a może na popularność krótkich tras ma wpływ fakt, że do pół godziny jeździ się za darmo. Ale mamy też w systemie odnotowane dłuższe trasy, między innymi do Wał Rudy czy do Woli Radłowskiej. Największą popularnością cieszą się stacje przy dworcu PKP, Parku Strzeleckim, na Placu Szczepanika i na Placu Kazimierza Wielkiego – podsumowuje miniony sezon Wiesław Kozioł z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Pieszy bez odblasków jest niewidoczny! Nagranie mówi wszystko

System rowerów miejskich działa w Tarnowie od jesieni 2018 roku. Dotychczas zarejestrowało się w nim około 7 tysięcy użytkowników. Przy 16 stacjach parkuje 170 pojazdów. Z powodu pandemii w minionym sezonie były systematycznie dezynfekowane, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia koronawirusa. Miejskie statystyki wskazują, że rowery do tej pory przejechały już ponad 100 tysięcy kilometrów. Największą popularnością cieszą się w weekendy i przy dobrej pogodzie, która sprzyja rowerowym wyprawom.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Znasz slang internetowy? Sprawdź, czy potrafiłbyś się dogadać!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego! Określenia "lol" używamy, gdy...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE