Zima ZAATAKOWAŁA w Tarnowie i regionie. Jest mokro i ślisko [ZDJĘCIA]

2021-11-29 8:00

Zimowo zrobiło się w poniedziałek, 29 listopada w Tarnowie i okolicach. Temperatura spadła w rejon zera. Za oknami opady marznącego deszczu , deszczu ze śniegiem i śniegu. To oznacza początek akcji zima. Służby zapewniają, że są gotowe na radzenie sobie ze skutkami opadów śniegu, a Wy? Opony wymienione na zimowe?

Pierwszy śnieg w Tarnowie i regionie

Poniedziałek, 29 listopada przywitał mieszkańców wschodniej Małopolski opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Zgodnie z zapowiedziami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pierwszy atak zimy w tym sezonie stał się faktem. Trudne warunki panują zwłaszcza na południu, gdzie opady były największe. Ciężko jest również w regionie tarnowskim. Pada od samego rana. Synoptycy ostrzegają - jest i będzie ślisko. Potwierdzają to policyjne statystyki. Już z z samego rana doszło do kilku stłuczek w Tarnowie, między innymi na Lwowskiej, Wilsona, Krakowskiej, czy Alei Matki Bożej Fatimskiej.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujących ich oblodzenie. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna przy gruncie do -2°C. Ostrzeżenie przed oblodzeniem dotyczy powiatu brzeskiego i terenów w kierunku Krakowa oraz na południe od Tarnowa - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najwyższa pora na wymianę opon

Kto tego jeszcze nie zrobił, najwyższa pora, żeby odwiedzić wulkanizatora i zmienić ogumienie w samochodzie. Według synoptyków cały poniedziałek ma być ponury z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach od zera, do 4 kresek na plusie.

Warunki do jazdy są wyjątkowo trudne. Zima po raz pierwszy w tym sezonie zaatakowała w regionie. To oznacza konieczność zmiany nawyków za kierownicą. Jezdnie stają się śliskie. W czasie opadów będzie też niewiele widać. Przy takiej pogodzie lepiej zmniejszyć prędkość i zwiększyć dystans między pojazdami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Szpanować inteligencją możesz dopiero od 7/10

Pytanie 1 z 10
Na tym uniwersytecie studiowała, a następnie została pierwszą kobietą profesorem Maria Skłodowska-Curie. Mowa o..
Niezbędnik Wigilijny cz.1