Zatrucie alkoholem? Coraz bliżej do rozwikłania zagadkowej śmierci dwóch mężczyzn

2020-09-18 8:10
Prokuratura w Tarnowie
Autor: Łukasz Grygiel Prokuratura zleciła badania toksykologiczne

Na zwłoki dwóch mężczyzn natrafił jeden z mieszkańców. Ciała znajdowały się we wraku samochodu zaparkowanego przy ulicy Szkotnik. Wstępna sekcja zwłok wskazała, że ciała denatów mogły przebywać tam nawet dwa dni.

Śledczy mają już niemal pewność, że mężczyźni byli bezdomni. Koczowali w opuszczonym pojeździe pijąc alkohol. Lekarz nie ujawnił żadnych obrażeń ciała, która mogłyby spowodować ich śmierć.

- Dookoła samochodu, przy którym znaleziono ciała, leżało wiele różnych butelek szklanych i plastikowych, po różnych trunkach. Podejrzewamy więc, że spożywali duże ilości alkoholu. Jedna z wersji, którą założyliśmy, zakłada, że doszło do zatrucia alkoholem. To wstępne przypuszczenia i przyjęta wersja - mówi Marcin Stępień z tarnowskiej prokuratury.

POSŁUCHAJ. MÓWI MARCIN STĘPIEŃ Z TARNOWSKIEJ PROKURATURY

Przyjętą wersję muszą potwierdzić badania toksykologiczne.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden ze zmarłych mężczyzn ostatnio był zameldowany w Dąbrowie Tarnowskiej, tożsamość drugiego nie została jeszcze ustalona – dodaje Marcin Stępień.

Obaj mężczyźni mieli około czterdziestu lat.

Mężczyzna ZNĘCAŁ SIĘ nad bezdomnym w centrum miasta! "Na kolana!"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE