Zaczarnie: Ruszyła ZBIÓRKA dla pogorzelców, którzy stracili dom w pożarze

2022-01-27 14:00
Dom, który spłonął w Zaczarniu
Autor: Ewa i Piotr Krzysztofek Dom, który spłonął w Zaczarniu

W miejscowości Zaczarnie w gminie Lisia Góra w nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 stycznia) spłonął drewniany dom państwa Ewy i Piotra Krzysztofek. Szkody wyrządzone przez ogień są tak duże że budynek nadaje się tylko do rozbiórki. Rodzina musi zdobyć pieniądze na dokończenie nowego domu, który stoi obok. Przeczytaj jak można im pomóc.

Zbiórka dla pogorzelców z Zaczarnia

34 strażaków walczyło z pożarem, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 stycznia) w miejscowości Zaczarnie w gminie Lisia Góra. Jak informowaliśmy spłonął drewniany dom państwa Ewy i Piotra Krzysztofek. Rodzina straciła dach nad głową. Ogień mocno uszkodził więźbe i pokrycie dachu. Duże zniszczenia są także wewnątrz budynku. Ten zdaniem specjalistów nadaje się tylko do wyburzenia. Pogorzelcy muszą dokończyć budowę domu, który stoi w stanie surowym obok zniszczonego przez ogień. Dlatego proszą o pomoc w zebraniu pieniędzy na roboty wykończeniowe.

- Kochani ludzie dobrej woli, potrzebujemy wsparcia finansowego, ponieważ w wyniku pożaru spalił się nasz dom. Na szczęście w porę zdołaliśmy się ewakuować i uciec z mieszkania. Nie jest nam znana przyczyna pożaru. Zostaliśmy bez dachu nad głową, a bardzo nam zależy na wróceniu do normalnego życia w ognisku domowym. Bardzo prosimy o wpłacanie darowizn, gdyż tylko Wasza pomoc pomoże nam odbudować nasz dom. Za każdą wpłatę będziemy niezmiernie wdzięczni - napisali na stronie szczytny-cel.pl Ewa i Piotr Krzysztofek.

Państwo Ewa i Piotr Krzysztofek aktualnie mieszkają u sąsiada. Potrzebują 100 tysięcy złotych. Pomóc może każdy. Wystarczy wejść na stronę serwisu zbiórkowego Szczytny Cel. Tam też można znaleźć więcej informacji o tym jak można wesprzeć potrzebujących.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Quiz. Czwartkowy test z geografii. W którym państwie jest TO miasto? Proste? Nie żartuj!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę: El Paso leży w...
Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE