Zaczarnie: Rodzina w POŻARZE straciła dach nad głową [ZDJĘCIA]

2022-01-25 9:00

Do groźnego pożaru doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (24/25.01) w miejscowości Zaczarnie w gminie Lisia Góra. Ogień pojawił się na poddaszu drewnianego domu. Z pożarem walczyło kilkudziesięciu strażaków z okolicznych jednostek OSP i z Tarnowa. Na szczęście mieszkającej tam czteroosobowej rodzinie nic poważnego się nie stało.

Groźny pożar w Zaczarniu koło Tarnowa

Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową. To skutek pożaru, do którego doszło minionej nocy (24/25 stycznia) w miejscowości Zaczarnie koło Tarnowa. Ogień pojawił się około 2:00 w nocy na poddaszy budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu i uszkodzeniu uległa więźba i pokrycie dachu. 

- Na szczęście nie ma osób poszkodowanych. Dom zamieszkiwały 4 osoby, w tym 1 dziecko. Opuściły budynek przed przyjazdem strażaków i znalazły schronienie u sąsiadów. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji i podaniu dwóch prądów wody w natarciu na ogień i jeden w obronie sąsiedniego budynku, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się pożaru. Niestety straty wywołane przez ogień są poważne i budynek na razie nie nadaje się do zamieszkania - relacjonował akcję mł. bryg. Marcin Opioła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Z ogniem walczyło 8 zastępów straży pożarnej. Pięć to ochotnicy z Zaczarnia, Lisiej Góry i Starych Żukowic oraz 3 zespoły z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Tarnowie – łącznie trzydziestu czterech strażaków. Na miejsce akcji wezwano też pogotowie ratunkowe, energetyczne i gazowe oraz policję. Ta ostatnia zajmie się ustaleniem przyczyn pożaru.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Prawda czy fałsz? Ósme pytanie spędzi ci sen z powiek!

Pytanie 1 z 15
Saturn jest największą planetą Układu Słonecznego
WOŚP 2023 - wylicytuj numer 1 Gorącej 20 Radia ESKA!