Zabiła chłopaka, aby poślubić swojego ojca. Arek Kostek bierze na warsztat sprawę Amandy McClure

2022-10-05 15:00
Opowieści Mroczne 2
Autor: Arek Kostek W podcaście „Opowieści Mroczne” Arek Kostek przypomina najbardziej przerażające zbrodnie.

Bohaterką drugiego odcinka podcastu „Opowieści Mroczne”, w którym Arek Kostek przypomina najbardziej przerażające zbrodnie, jest Amanda McClure. W 2019 roku mieszkanka Wirginii Zachodniej z zimną krwią zamordowała swojego chłopaka, a następnie poślubiła swojego ojca.

Amanda McClure zamordowała chłopaka, a potem poślubiła swojego ojca

Amanda McClure, 1 października 2020 roku, została skazana za zamordowanie swojego chłopaka Johna McGuire'a na 40 lat więzienia. Taki sam wyrok usłyszała jej siostra Anna Marie Choudhary, która pomagała jej w dokonaniu zbrodni. Jednakże kluczową postacią w tej przerażającej sprawie był Larry McClure, ojciec Amandy, który wymyślił morderczy plan. Mężczyzna, zarejestrowany przestępca seksualny, nie mógł znieść, że jego córka mogłaby się związać z innym mężczyzną. Cztery tygodnie po śmierci Johna wyjechał z Amandą do Wirginii, gdzie wzięli ślub. Anna była ich świadkiem.

O kulisach tej mrożącej krew w żyłach zbrodni przypomina w drugim odcinku „Opowieści Mrocznych” Arek Kostek. W swoim niepowtarzalnym stylu kreśli portrety psychologiczne person tego dramatu, nie szczędząc przy tym makabrycznych szczegółów. Niezwykle plastycznie przedstawia tamtejsze wydarzenia, budując przy tym precyzyjną wizję świata wypełnionego zakazaną miłością, zazdrością i nienawiścią. Świata, w którym narkotykowe transy kończą się absurdalnymi oskarżeniami i ćwiartowaniem zwłok.

– Pewnego wieczoru John McGuire zwierzył się ojcu ukochanej dziewczyny, że kocha jego córkę, a wkrótce chce się jej oświadczyć i wziąć z nią ślub. Tymi słowami nieświadomie wydał na siebie wyrok. Larry bowiem był potwornie zazdrosny o córkę i od tej pory chciał pozbyć się intruza. Podobno po tej rozmowie mężczyzna wpadł we wściekłość, a przez następnych kilka dni zabierał gdzieś Amandę, żeby mogli rozmawiać sami... – opowiada w podcaście Arek Kostek.

Do zbrodni doszło 14 lutego 2019 roku. Ciało Johna McGuire'a znaleziono 24 września 2019 roku. Wyrok skazujący w tej sprawie zapadł 1 października 2020 roku.

Podcast „Opowieści Mroczne” Arka Kostka jest dostępny w serwisach YouTube oraz Spotify.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz seriale Marvela? QUIZ dla fanów trykociarzy Domu Pomysłów

Pytanie 1 z 10
Matt Murdock aka Daredevil nocą był superbohaterem, za dnia zaś...
Seriale Marvela - quiz
Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE