Zabierają się za remont. 23 rodziny odebrały klucze do mieszkań

2020-02-12 7:34
Mieszkanie za remont - miejski program
Autor: Łukasz Grygiel Na remont mieszkańcy mają teraz pół roku

W końcu mają swoje wymarzone „M”. W ramach programu „Mieszkanie za remont” w Tarnowie wydano klucze do 23 lokali komunalnych. Zainteresowanie było duże.


By móc się wprowadzić mieszkańcy Tarnowa musieli spełnić odpowiednie kryteria. - Dochód na osobę musiał wynieść minimum 550 złotych, z kolei nie mógł przekroczyć 3,3 tys. zł. W przypadku osób samotnych - do 2750 zł. Jeżeli ktoś wynajmował do tej pory większy metraż to automatycznie osoby oceniające wniosek przyznawały mniej punktów - mówi szef wydziału mieszkalnictwa w Tarnowie - Bernard Karasiewicz.

W zależności od stanu mieszkania urzędnicy wycenili remonty od 8 do nawet 30 tysięcy złotych. Powierzchnia największego z lokali miała 80 metrów kwadratowych.

Na odświeżenie mieszkań nowi najemcy mają teraz pół roku. W tym czasie nie płacą ani czynszu, ani kaucji.

Co ciekawe na chętnych czeka jeszcze jedno mieszanie przy ul. Krakowskiej 20. Ma 58 metrów kwadratowych i mogą w nim zamieszkać nawet cztery osoby.

Wnioski w wydziale mieszkalnictwa w urzędzie miejskim można składać do 7 marca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE