Rowery miejskie

i

Autor: Justyna Świderska Będzie więcej rowerów miejskich w Tarnowie

Wysokie ceny paliw – tarnowianie wybierają rowery. Będzie ich WIĘCEJ!

2022-06-22 16:26

Rowery miejskie zdają się być remedium na wysokie ceny paliw. Tarnowianie szukają sposobów, żeby zaoszczędzić na kosztach transportu. Po dwóch latach pandemii, kiedy rowery stały prawie nieużywane, teraz znowu wzrasta liczba wypożyczeń. Tak wynika z danych Zarządu Dróg i Komunikacji.

Rower to świetny sposób na aktywny wypoczynek i relaks w plenerze. Coraz częściej jednoślady są jednak wykorzystywane także jako środek transportu podczas dojazdów do pracy czy szkoły. Jest ekologiczny a do tego tani. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na opłatach za paliwo, którego ceny osiągają w ostatnich dniach zawrotne wartości.

- Zdecydowanie zauważamy zmianę w stosunku do dwóch poprzednich lat. W czasie pandemii zapotrzebowanie na rowery miejskie było mniejsze. Teraz znowu widać tendencję wzrostową. Potwierdzają to nasze obserwacje – na ulicach Tarnowa jest mniej samochodów, za to większe obłożenie notują autobusy miejskie MKP – zauważa Artur Michałek, szef Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Moto Fest - Jurków 2022

Średnio, rocznie, tarnowianie dokonują 20 tysięcy wypożyczeń rowerów, którymi pokonują w sumie około 60 tysięcy kilometrów. Na terenie miasta jest obecnie 16 stacji dokujących, przy których parkuje 170 rowerów. Największym zainteresowaniem cieszą się jednoślady w centrum miasta. Najczęściej są wypożyczane na krótkie przejazdy, ale zdarzają się też dłuższe wycieczki.

Tymczasem będzie więcej rowerów miejskich w Tarnowie. System ma być rozbudowywany. To wynik zapotrzebowania, jakie zgłaszają poszczególne rady osiedli i dużego zainteresowania mieszkańców. Do już działających stacji, jeszcze w tym roku dołączą dwie kolejne. Zostaną usytuowane przy Al. Piaskowej oraz w pobliżu tarnowskiego sądu. Będzie przy nich parkować 20 dodatkowych jednośladów. Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie tarnowianie będą mogli z nich korzystać, ale dyrektor Artur Michałek ma nadzieję, że nowe rowery w nowych lokalizacjach będzie można wypożyczać jeszcze w tym sezonie rowerowym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Najgłupsze pytania w "Milionerach". Aż nie do wiary, że o to zapytano! Sprawdź, czy znasz odpowiedź

Pytanie 1 z 6
Jaki błąd ortograficzny popałenił w księdze kondolencyjnej prezydent Bronisław Komorowski w 2011 r.?
Milionerzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE