Wracają spacerki po Tarnowie. Przewodnik ma sporo ciekawostek i nieznanych historii

2021-06-11 8:52
Wracają spacerki po Tarnowie
Autor: ŁG Spacerki po Tarnowie to stały element wakacyjnego wypoczynku

Z przewodnikiem zwiedzanie jest ciekawsze. W Tarnowie kontynuowane będą letnie bezpłatne spacerki z miłośnikiem zabytków. Będzie można poznać m.in. historię katedry i starego miasta. Ciekawi szczegółów?

Wzorem ubiegłych lat w lipcu i sierpniu będzie można bezpłatnie zwiedzać z przewodnikiem najważniejsze zabytki Tarnowa. Czas wędrówki to półtorej godziny.

- Spacerki tradycyjnie skupią się na atrakcjach centrum - średniowiecznej starówce z zachowanymi fragmentami murów miejskich i architekturą epoki Odrodzenia i secesyjnej zabudowie ulic przylegających do starego miasta. Będzie to także okazja do poznania wielkich tarnowian, usłyszenia kilku słów o tragicznych losach tarnowskich Żydów podczas II wojny światowej czy o pierwszych więźniach KL Auschwitz, którymi byli Polacy z tarnowskiego więzienia – mówi Marcin Pałach z Tarnowskiego Centrum Informacji.

W tym przypadku przewodnik będzie czekał na mieszkańców codziennie od poniedziałku do piątku punktualnie o 12.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji. W Tarnowie osobno zwiedzać będzie można tarnowską katedrę, z arcydziełami renesansowej rzeźby i najwyższymi pomnikami nagrobnymi dawnych właścicieli miasta. Katedrę zwiedzać będzie można od poniedziałku do piątku w godz. 9.30-11.30 i 15-18, w soboty od 9.30 do 11.30, a w niedzielę od godz. 16.00 do 18.00.

- W czasie wakacji zaplanowaliśmy również spacery w regionie – po Skamieniałym Mieście, po Zalipiu „Malowanej Wsi”, po Czchowie oraz po Iwkowej - dodaje Marcin Pałach.

Co ciekawe, również dla mieszkańców Krakowa zaplanowano trzy wycieczki autokarowe do Tarnowa, Zalipia i okolicznych winnic. Więcej informacji pojawi się wkrótce na stronie it.tarnow.pl