Wokół wełny. Przędzenie w rodzinnym skansenie [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-07-21 14:00

Będzie można cofnąć się w czasie. Wystarczy w niedzielę (25 lipca) odwiedzić rodzinny skansen Jędrzejkówka w malowniczych terenach Laskowej. To wyjazdowa propozycja wakacyjna dla całych rodzin, bo atrakcji nie zabraknie ani dla dorosłych, ani dla dzieci. Wstęp jest darmowy.

Retro warsztaty cieszą się ogromną popularnością. Zmęczeni wielkomiejskim zgiełkiem i wszechobecnym pośpiechem, chętnie odwiedzamy wsie, w których czas zdaje się płynąć zdecydowanie wolniej. Sporym zainteresowaniem cieszą się propozycje rękodzielniczych zajęć. Zarówno dorośli jak i dzieci mają okazję poznać tajniki rzemiosł, które należą do tradycji i ginących zawodów. Takich atrakcji z pewnością nie zabraknie w niedzielę (25 lipca) podczas kolejnej edycji imprezy pod hasłem „Przędzenie w rodzinnym skansenie”. Jeżeli nie macie pomysłu na wakacyjną niedzielę z dziećmi – warto skorzystać.

Paweł Wojciechowski podczas spaceru po japońskiej dżungli spotkał gigantyczne robale

Wydarzenie będzie się odbywało w skansenie Jędrzejkówka w Laskowej. Na gości czeka między innymi strzyżenie owiec, gręplowanie, barwienie i tkanie.

- W poprzednich latach gości nie brakowało. Ludzie są ciekawi tego, jak dawniej pozyskiwano wełnę, przędzono nici, farbowano i tworzono materiały na ubrania. Atrakcją jest strzyżenie owiec, nie brakuje nerwów, kiedy podczas przędzenia nitka się zerwie. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Najmłodszym z pewnością spodoba się bliski kontakt ze zwierzętami – mówi Grzegorz Jędrzejek, przewodnik po skansenie.

POSŁUCHAJ: Na imprezę w Skansenie zaprasza Grzegorz Jędrzejek, przewodnik

Nie zabraknie przysmaków lokalnej kuchni i regionalnej muzyki. Będzie również zwiedzanie skansenu, opowieści gospodarzy o lokalnej historii i zwyczajach a dla najmłodszych - kącik do zabaw. Impreza jest otwarta i darmowa. Większość atrakcji będzie się odbywać w otwartej przestrzeni, tylko nieliczne w pomieszczeniach. „Przędzenie w rodzinnym skansenie” na Jędrzejkówce w Laskowej w niedzielę, 25 lipca, od 13:00 do 19:00.

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE