Tak po miesiącu wojny wygląda Ukraina. Gruzy, krew dzieci, rozpacz matek [ZDJĘCIA]

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Wojna w Ukrainie. Prawie 9 milionów osób od początku rosyjskiej napaści przekroczyło polską granicę

2023-01-03 9:36

Straż Graniczna poinformowała we wtorek rano, 3 stycznia 2023 roku, na Twitterze, że od rozpoczętej 24 lutego 2022 roku inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę do Polskich wjechało 8 milionów 863 tysięcy osób z ogarniętego wojną terytorium. Natomiast do Ukrainy wróciło ponad 7 milionów 70 tysięcy osób.

Prawie 9 milionów osób z Ukrainy przekroczyło polską granicę

Inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Stanowiła ona eskalację zbrojnej agresji trwającej od 2014 roku, której newralgicznym punktem była aneksja Krymu. Wkroczenie wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy zostało poprzedzone żądaniami Władimira Putina dotyczącymi między innymi wykluczenia możliwości dalszego poszerzania NATO. Od tamtego czasu do Polski z Ukrainy, jak poinformowała na Twitterze Straż Graniczna, wjechało 8 milionów 863 tysięcy osób. Z kolei z naszego kraju na terytorium wojny wróciło ponad 7 milionów 70 tysięcy osób.

W ciągu ostatniej doby przez przejścia graniczne z Ukrainy do Polski weszło 22 tysiące osób, a w odwrotnym kierunku odprawiono 20 tysięcy osób. Agresja Rosji na Ukrainę trwa już 314 dni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

QUIZ. Ile naprawdę wiesz o języku polskim? Pierwszy super test językowy w 2023 roku!

Pytanie 1 z 12
Czy zdanie w języku polskim może istnieć bez orzeczenia?
Gigantyczny pożar w Olkuszu. Spłonął dawny dworzec PKS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE