Hospicjum konferencja

i

Autor: Wojciech Gardoń

PIERWSZE w Tarnowie. Wkrótce ruszy hospicjum stacjonarne

2022-05-13 16:00

Miasto doczekało się takiego miejsca. Już za dwa miesiące działanie rozpocznie pierwsze hospicjum stacjonarne. Nowy ośrodek będzie mieścił się w Mościckim Centrum Medycznym. Placówce udało się uzyskać kontrakt na pięć lat.

Tarnów to jedno z nielicznych dużych miast, które nie posiada własnego stacjonarnego hospicjum. Wkrótce się to zmieni. Mościckie Centrum Medyczne spełniło wszystkie wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia i po dwóch latach negocjacji uzyskało kontrakt na uruchomienie takiego ośrodka. Jest to ogromna inwestycja. Na potrzeby długoterminowej opieki dostosowano całe drugi piętro budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Chorzy będą tam przyjmowani już na początku lipca.

– Udało nam się uzyskać kontrakt na pięć lat. Ostatecznie umowę podpiszemy jeszcze przed lipcem, dlatego musimy się przygotować. To już jest pewne, ponieważ chcąc startować w konkursie musieliśmy spełnić wszystkie kryteria. W dwóch pierwszych próbach otrzymaliśmy odmowną odpowiedź. Tym razem udało nam się to zrobić. Cieszymy się z tego, bo potrzeby są ogromne. Kolejki do opieki oraz leczenia cały czas rosną, a sytuacja tylko się pogarsza – mówi Jan Musiał, prezes Mościckiego Centrum Medycznego.

Wymagania były niemałe, ponieważ utworzenie hospicjum wymaga od danej placówki wykwalifikowanej kadry medycznej oraz odpowiedniego sprzętu. Na profesjonalną opiekę będzie mogło liczyć jednocześnie 12 pacjentów. Dla osób ubezpieczonych jest ona bezpłatna. Działanie nowego hospicjum sfinansuje bowiem Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.
Dramatyczna akcja na Moście Świętokrzyskim. 17-latka była o krok od śmierci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE