Wielka wieś. Morderca 86-latka usłyszał zarzuty. Miał twierdzić, że senior jest demonem

2022-11-25 15:25
Policja
Autor: Getty Images

Przerażająca zbrodnia w Wielkiej Wsi. 43-letni Piotr P. usłyszał zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 86-letniego Bolesława K. oraz czynnej napaści i znieważania policjantów w czasie interwencji. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 listopada 2022 roku, na jednej z posesji w miejscowości Wielka Wieś w gminie Wojnicz.

Wielka Wieś. Sprawca przerażającej zbrodni usłyszał zarzuty

Do makabrycznych wydarzeń doszło w niedzielę, 20 listopada 2022 roku, przed południem w miejscowości Wielka Wieś w gminie Wojnicz. 43-letni Piotr P. wtargnął na jedną z posesji, po czym zaatakował 86-letniego Bolesława K. Sprawca dokonał zbrodni za pomocą znalezionych na miejscu narzędzi rolniczych oraz drewnianego kołka. Przerażona rodzina zawiadomiła policję, a ci po przybyciu na posesję zastali 43-latka przy zmasakrowanym ciele seniora. Mężczyzna w czasie interwencji był wyjątkowo agresywny i zaatakował mundurowych. Jednak po krótkim czasie udało się go obezwładnić i zatrzymać.

– Sekcja zwłok Bolesława K. wykazała bardzo rozległe wielonarządowe obrażenia ciała, złamania twarzoczaszki, ubytki tkanek miękkich, liczne obrażenia, krwiaki i rany kłute, złamania kręgosłupa, żeber, a także przebicie stopy – powiedział w rozmowie z portalem Tarnów NET prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.

Piotr P. nie przyznał się do winy, ale potwierdził, że zaatakował Bolesława K. Jednakże jego zeznania nie były racjonalne, co może wskazywać na poważne zaburzenia psychiczne. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze portalu Tarnów NET wynika, że sprawca miał twierdzić, że ofiara była demonem i chciała zniszczyć cały świat.

– Prokurator Rejonowy przedstawił oskarżonemu dwa zarzuty – zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, które kwalifikowane jest z art. 148 par. 2 pkt 1 Kodeksu karnego oraz czynnej napaści i znieważenia policjantów. Sprawca, ze względu na stan zdrowia, obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim, gdzie jest pilnowany przez policjantów – poinformował w rozmowie z portalem Tarnów NET prokurator Mieczysław Sienicki.

Piotrowi P. za zabójstwo ze okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 12 lat, kara 25 lat lub dożywotnie więzienie. Obecnie sprawca jest badany przez biegłych psychiatrów, którzy mogą uznać, że w momencie morderstwa był niepoczytalny. Wówczas może trafić do zamkniętego zakładu psychiatrycznego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz film "Psy"? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 8
Jakie miasta pełniły rolę plenerów podczas produkcji filmu?
Zatrzymanie podpalacza przez krakowską policję
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE