Wałowa będzie przebudowana. To ma być rewolucyjna zmiana!

2022-01-12 12:00
Wałowa
Autor: Jadwiga Kozioł

Tarnowski deptak ma zmienić się nie do poznania. Wzdłuż całej ulicy mają pojawić się wysokie drzewa.

To kolejny krok w walce z betonozą w tym rejonie miasta. Na brak zieleni w centrum miasta zwracają od dawna uwagę radni miejscy. Jak przekonują urzędnicy, ulica się zazieleni i będzie miejscem relaksu i wypoczynku. W tym roku ma powstać projekt przebudowy Wałowej. Prace w kolejnych latach. Dodajmy, że wczesną wiosną oprócz nowych klombów pojawią się też długo czekane 3 parklety z ławkami.

Quiz. Kultowe cytaty i sceny z "Dnia Świra". Ten film zna każdy Polak

Pytanie 1 z 15
"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham. Jak tkwią te ch**e w tych j***nych autach" - mówi Miauczyński, po czym rozsypuje na podłogę...

- Nowością będzie wprowadzenie zieleni i to zieleni wysokiej na dużych obszarach. Zgodnie z koncepcją wzdłuż całej ulicy Wałowej pojawią się drzewa. Będziemy chcieli również wprowadzić retencję, miejsca do wypoczynku. Będą ciągi dla pieszych i rowerzystów oraz miejsca na ogródki kawiarniane. Chcemy, żeby ulica Wałowa służyła mieszkańcom przede wszystkim do relaksu i wypoczynku. Kwestia przygotowania dokumentacji projektowej to jest okres około roku - mówi Artur Michałek, dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Polski Nieład! Czyli jak wyczekiwaliśmy kwadranse, żeby nic się nie dowiedzieć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE