Malowanie

i

Autor: bpn/Pixabay/cc0 Galeria Miejska BWA w Tarnowie organizuje wakacyjne zajęcia plastyczne

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Na warsztaty zaprasza Galeria Miejska [AUDIO]

2021-06-22 9:11

Co wspólnego ma Salvador Dali z logo popularnych lizaków? Między innymi tego będzie można się dowiedzieć podczas wakacyjnych zajęć w Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie. Poznacie też tajniki rysunku architektonicznego. Zajęcia zaplanowano w lipcu i w sierpniu. Wystarczy się zapisać.

To propozycja dla wszystkich, którzy wakacje zamierzają spędzać w Tarnowie, ale marzą o kreatywnych zajęciach, które rozbudzą wyobraźnię. Galeria Miejska BWA po raz kolejny zaprasza na warsztaty plastyczne. Zarówno w lipcu, jak i w sierpniu będzie można korzystać z oferty kilkugodzinnych spotkań. Już 5 lipca rozpoczną się zajęcia zatytułowane „Tarnów w plenerze”. Chętni będą poznawać zasady rysunku architektonicznego.

POSŁUCHAJ: Na wakacje w Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie zaprasza Aleksandra Kubisztal

- Zajęcia będą się odbywały w różnych miejscach, bo uczestnicy będą rysować istniejące obiekty. W razie deszczu schowają się na przykład pod arkadami. Warsztaty poprowadzą architekci - Sonia i Bartłomiej Pochopień, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem, a tym razem opowiedzą o niektórych budynkach i podpowiedzą, jak przenosić je na papier. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 12 roku życia, ale zapraszamy też osoby dorosłe. W ubiegłym roku zapisał się pan architekt, który już był na emeryturze, ale bardzo chciał jeszcze sobie porysować. Nie miał jednak motywacji. Zapisał się i przez kilka ni mógł jeszcze aktywnie tworzyć rysunki – mówi Aleksandra Kubisztal z Galerii Miejskiej BWA w Tarnowie.

Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej

Zajęcia pod hasłem „Tarnów w plenerze” startują 5 i potrwają o 12 lipca. Będą się odbywały od 10:00 do 13:00. Z kolei od drugiej połowy lipca do sierpnia placówka zaprasza chętnych na wakacyjne warsztaty kreatywne „Lato w BWA”. To z kolei propozycja dla młodszych dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Organizatorzy zapewniają wszystkie potrzebne przybory. Będą próbowali zapoznać dzieci z różnymi technikami, uczestnicy będą tworzyć przy użyciu różnych materiałów. Motywem przewodnim będzie sztuka użytkowa, z którą każdy ma styczność na co dzień. Uczestnicy między innymi poszukają odpowiedzi na pytanie co wspólnego mają Salvador Dali i logo popularnych lizaków.

- Stawiamy na dużą swobodę i wolność ekspresji dzieci. Jeżeli któreś dziecko zamiast rysować kredkami zacznie z nich układać jakąś konstrukcję, rzeźbę, to jak najbardziej też na to pozwalamy. Jeżeli narysuje słonko nie w rogu kartki, tylko gdzie indziej i w dodatku nie będzie ono żółte, tylko na przykład zielone, to bardzo dobrze. Często dzieci, przez swoją wyobraźnię, otwartą głowę i zupełnie inne spojrzenie na świat uczą nas więcej, niż my możemy je nauczyć – dodaje Aleksandra Kubisztal.

Zajęcia pod hasłem „Lato w BWA” zaplanowano w trzech terminach: 12-16 lipca, 2-6 sierpnia oraz 16-20 sierpnia, za każdym razem od poniedziałku do piątku. Aby skorzystać z warsztatów trzeba się wcześniej zapisać. Szczegóły znajdziecie na stronie bwa.tarnow.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Pytanie 1 z 10
Czego nie można robić w Logan County w stanie Kolorado?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE