Wakacje w Galerii Miejskiej. BWA w Tarnowie zaprasza na zajęcia. Sprawdź PLAN spotkań!

2022-07-27 10:07
Galeria Miejska BWA w Tarnowie
Autor: Radio ESKA Tarnów BWA w Tarnowie organizuje wakacyjne zajęcia

Trwają wakacje. Jeżeli spędzacie je w mieście, możecie korzystać z oferty ciekawych propozycji, jakie przygotowała na lato Galeria Miejska BWA w Tarnowie. Jest wśród nich coś dla lubiących kreatywne działania, propozycje sportowe i muzyczne. Sprawdź ofertę!

Dla dzieciaków powyżej 12 roku życia a także dla dorosłych są dwa cykle zajęć: „Tarnów w plenerze” i „Mościce w plenerze”. To oferta dla osób, które interesują się architekturą, chcą lepiej przyjrzeć się perełkom architektonicznym naszego miasta, poznać różne style i nauczyć się rysować obiekty. Zajęcia poprowadzą Sonia i Bartłomiej Pochopniowie. Pierwsza tura potrwa od 8 – 12 sierpnia od 10:00 do 13:00, a druga od 22 – 26 sierpnia.

- Podczas codziennych spotkań uczestnicy będą mogli poznać nie tylko podstawowe techniki rysunku architektonicznego, ale również otrzymają garść ciekawostek z dziedziny historii sztuki i spędzą miło czas w plenerze. To już trzecia edycja spotkań. Tym razem postanowiliśmy wyjść także do Mościc, które są świetnym przykładem architektury modernistycznej. Nie ma górnej granicy wieku. W ubiegłym roku w zajęciach brał udział pan, który jest architektem na emeryturze, ale jeszcze chciał sobie porysować – mówi Aleksandra Kubisztal z działu edukacji BWA w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: o wakacjach w BWA w Tarnowie mówi Ola Kubisztal

W sierpniu Galeria Miejska BWA w Tarnowie zaprasza na darmowe zajęcia ze Studiem Sztuki Kobalt z Poznania. To będzie cykl spotkań dla dzieci, a jedno spotkanie będzie specjalnie adresowane do dorosłych. W planach są warsztaty „Niewidzialny plac zabaw” (18.08.2022), podczas których uczestnicy będą projektować plac zabaw dla niepełnosprawnych rówieśników. „Pytajnik przyrodniczy” (19.08.2022) to połączenie gry miejskiej i warsztatów twórczych. Z kolei „Botanika miejska” (20.08.2022) pozwoli najmłodszym lepiej poznać przyrodę obecną w przestrzeni miejskiej.

Kasia Węsierska robi triki na hulajnodze | ESKA XD - Fit vlog #54

Ostatnia z propozycji Studia Sztuki Kobalt to „Alternatywny Przewodnik po Tarnowie lub okolicy” (21.08.2022). Uczestnicy będą tworzyć własne przewodniki po mieście, które nie będą wiodły utartymi szlakami. Mogą do tego wykorzystać własny klucz wspomnień, historii rodzinnych czy pamiątek. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia na zajęcia książek, zdjęć i pamiątek, które mogą być pomocne w tworzeniu przewodników. Wszystkie warsztaty Studia Kobalt są darmowe, jednak aby wziąć w nich udział trzeba się wcześniej zapisać, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Dla lubiących aktywność Galeria Miejska BWA w Tarnowie ma wakacyjne propozycje sportowe. Już od kilku lat z powodzeniem realizowane są darmowe zajęcia jogi na trawie. W wakacyjne czwartki prowadzi je Agnieszka Tyrka, instruktorka jogi. Wystarczy sportowy strój i mata. Najbliższe zajęcia już 28 lipca o godzinie 19:00. W sierpniu ćwiczenia będą się rozpoczynały o 18:30. Dodatkowo w tym roku zorganizowano zajęcia aerobiku na świeżym powietrzu. W każdy wtorek sierpnia o 18:00 w Ogrodzie Sensorycznym będą się spotykały osoby, które chcą wspólnie się porozciągać i poruszać w rytm muzyki.

Są także propozycje muzyczne. Trwa cykl pod hasłem „Klasyka w Parku”. Podczas tych koncertów występują nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. W każdą niedzielę sierpnia możecie wpadać do Ogrodu Sensorycznego, wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 17:00. Natomiast ostatnim muzycznym akcentem wakacji w BWA będzie kolejna odsłona Silent Disco. Wydarzenie zaplanowano 28 sierpnia o godzinie 20:00. Już od 19:30 wydawane będą słuchawki, za pośrednictwem których będziecie mogli dołączyć do cichej dyskoteki. Do wyboru będą hity prezentowane przez trzech DJ-ów. Zagrają dla was LUKETUS (house), SOUND PROTECTORS (commercial/latino) i ARTRES (dancing). Wstęp będzie wolny. Szczegółów wszystkich propozycji na lato szukajcie na stronie bwa.tarnow.pl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE