W sobotę otwarcie lodowiska. Trzeba jeździć w maseczce? Ile kosztuje bilet?

2020-12-03 4:00
Otwarcie Lodowiska w Tarnowie
Autor: Zdjęcie poglądowe / Candid_Shots z Pixabay Lodowiska w Tarnowie będzie czynne od 10:00 - 21:00

Trwają intensywne przygotowania do uruchomienia jedynego w mieście lodowiska. Jeśli na przeszkodzie nie stanie pogoda obiekt przy ul. Wojska Polskiego zostanie uruchomiony w najbliższą sobotę (5.12). W materiale sprawdzamy, ile kosztować będzie godzina przejażdżki i jakich obostrzeń będzie trzeba przestrzegać.

Jak informuje tarnowski magistrat ze względu na przekształcanie Areny Jaskółka Tarnów w szpital tymczasowy, w tym roku lodowisko w Mościcach nie będzie działało. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzy ślizgawkę przy ulicy Wojska Polskiego.

- Z obiektu będzie mogła korzystać ograniczona liczba osób. Zgodnie z obecnymi wytycznymi jedna osoba na 10 m kw. powierzchni, a to oznacza, że jednocześnie na obiekcie przy Wojska Polskiego może ślizgać się 80 osób - mówi Arkadiusz Marszałek, dyrektor TOSiR.

POSŁUCHAJ. Mówi Arkadiusz Marszałek - szef TOSiR

Noszenie maseczek będzie obowiązkowe tylko w trakcie oczekiwania na wejście, w wypożyczalni łyżew i przy kasie. Podczas jazdy nakrycie twarzy można zdjąć. Ceny biletów zostają takie same.

- Koszt jednej tercji to 5,50 zł za bilet ulgowy, w przypadku normalnego 8 zł. Niższe opłaty przygotowano dla posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny, za 45 minut zapłacimy 3,50 zł, Karty Tarnowskiego Seniora oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium - 4,50 zł. W tym roku za wypożyczenie łyżew zapłacimy 5 zł, a za ich ostrzenie 4 złote – dodaje Arkadiusz Marszałek.

Żeby lodowisko mogło zostać otwarte przez tydzień temperatura w ciągu dnia nie może być wyższa niż 10 st. C, a w nocy musi spadać do -2, -3 stopni poniżej zera. Lodowisko w Tarnowie będzie czynne od 10:00 do 21:00

Łyżwy - jazda tyłem