W mieście już świątecznie! Wielkanocny desant pisanek w Tarnowie [WIDEO, ZDJĘCIA].

2021-03-25 16:25

Na ulicach Tarnowa zrobiło się kolorowo. Przedszkolaki i uczniowie, seniorzy i urzędnicy przystroili świątecznie drzewa w centrum Tarnowa. Wykonane przez dzieci pisanki zawisły na ulicy Wałowej, na Rynku, na placu Sobieskiego i na skwerze ojca Kokocińskiego. Dzieci miały sporo radości, a mieszkańcom Tarnowa pomysł się podoba.

To już piąta edycja akcji pod hasłem „Pisankowy desant”. Wychowankowie przedszkoli i szkół w Tarnowie otrzymali do ozdobienia blisko dwa i pół tysiąca styropianowych jajek. W ruch poszły pisaki, farby, bibuła, cekiny i sznurki. Na jajkach pojawiły się kolorowe szlaczki, króliki, kurczaczki, kwiaty i wiele innych wzorów w wiosennych kolorach. W sumie do ozdobienia drzewek w centrum miasta użyto 4700 pisanek, również wykonanych w poprzednich latach.

POSŁUCHAJ: Akcja "Pisankowy desant" na ulicach Tarnowa

Pisankowy desant przeprowadzono na ulicach Tarnowa w czwartkowe południe. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem pomagały przystrajać drzewa doradzając, gdzie najlepiej zawiesić daną ozdobę. Uczniowie podkreślali, że to świetna zabawa ale również okazja do spotkania twarzą w twarz z przyjaciółmi, za którymi tęsknią w dobie zajęć zdalnych. Z uśmiechem na ich działania reagowali przechodnie.

Pisankowy desant na ulicach Tarnowa

- Nareszcie wracamy do pisanek na drzewach! My też robiłyśmy pisanki w klubach seniora przed ich zamknięciem. Jest wiosna, wprawdzie nie ma słońca, trawy i kwiatów, ale są pisanki i jest kolorowo – mówi jedna z mieszkanek Tarnowa.

Na każdym drzewku zawisła informacja o uczestnikach akcji, którzy je ozdobili. Seniorzy wykorzystali pisanki zrobione przez dzieci w ubiegłych latach. Kolorowe jajka pojawiły się przy placu Sobieskiego oraz na drzewach tarniny na skwerze ojca Olgierda Kokocińskiego. Do tegorocznej akcji włączyło się również Biuro Wystaw Artystycznych, które udekorowało pisankami drzewko przy swojej siedzibie w Parku Strzeleckim. Świąteczną szatę zyskały też drzewka na tarnowskim rynku. W sumie w akcji wzięły udział 62 pomioty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Czy twoje dziecko ma problemy z nauką?

Pytanie 1 z 10
Czy dziecko z własnej inicjatywy rozpoczyna odrabianie lekcji?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE