W Krakowie już są. Czy na tarnowskich ulicach też pojawią się maseczkomaty?

2020-04-16 16:00 Tomek Piszczek
Jakie czasy, takie automaty. W Krakowie pojawiły się pierwsze maseczkomaty
Autor: Firma Coffee Break Tak prezentuje się jeden z ośmiu krakowskich maseczkomatów

W Tarnowie jeszcze nie znajdziemy takiego urządzenia. Wygląda jednak na to że kwestią czasu jest żeby sytuacja uległa zmianie. Zainteresowani sprowadzeniem takich automatów są zarówno lokalni przedsiębiorcy, jak i władze miasta. Popyt na znajdujące się w nich produkty na pewno będzie spory.

Po wprowadzeniu nakazu zasłaniania twarzy w miejscach publicznych maseczki, rękawiczki i płyny antybakteryjne cieszą się ogromnym zainteresowanie. Z kolei ograniczenia w dostępie do sklepów zniechęcają do stania w kolejkach. Nic więc dziwnego że pojawiają się urządzenia, w których miejsce batoników, chipsów czy napojów zajmują środki ochrony. Także tarnowianie pytają o takie automaty.

- To dobry pomysł - ocenia prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. I twierdzi że miasto rozpoczęło już starania w tym zakresie. Wysyłamy zapytanie do tych przedsiębiorców, którzy mają sieci automatów do sprzedaży. Liczymy że w mieście takie również wkrótce się pojawią. Wśród potencjalnych lokalizacji dla nich widzę tarnowski teatr. Rozmawiałem już dyrektorem na ten temat. Jest udostępnieniem miejsca na taki maseczkomat. Zresztą mogłyby się one pojawić także w rejonie przystanków czy odwiedzanych sklepów.

Przypomnijmy, takie urządzenia stanęły już między innymi w Krakowie. Poza maseczkami można w nich kupić również rękawiczki jednorazowe, a nawet żel antybakteryjny w opakowaniu 60 ml. Za produkty zapłacimy jedynie za pomocą karty płatniczej.

Koronaporadnik Adama Federa "Będzie Dobrze": Rzecz o maseczkach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.