W kilka sekund „zarobił” 15 punktów karnych! Pirat drogowy z Powiśla zatrzymany [WIDEO]

2021-06-11 12:24
Droga
Autor: jingoba/Pixabay/cc0 Pirat drogowy lekceważył wszystkie przepisy

Przekraczał dozwoloną prędkość, łamał przepisy i stwarzał realne zagrożenie na drodze. Młody pirat drogowy szalał po drodze w Niwce. Za nic miał ograniczenia, sąsiedztwo szkoły i innych użytkowników. Ostatecznie 26-letni kierowca został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED. Musiał zapłacić słony mandat, dostał 15 punktów karnych i pożegnał się z prawem jazdy na trzy miesiące.

To kolejny przykład brawury i braku wyobraźni za kierownicą. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze wojewódzkiej w Niwce w powiecie tarnowskim. Mundurowi z policyjnej grupy SPEED, powołanej o zwalczania wykroczeń drogowych, namierzyli jadącego sportowym samochodem marki Hundai mężczyznę. Początkowo jechał przepisowo. Nic nie zapowiadało tego, co chwilę później zobaczyli policjanci.

„Nagle, w rejonie szkoły w Niwce rozpoczął skrajnie nieodpowiedzialne manewry. Przy dużym natężeniu ruchu wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, na zakrętach i w rejonie szkoły, przekraczając przy tym dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 70 km/h” - relacjonują policjanci.

II Mistrzostwa Szczecina we wbijaniu gwoździ

Szaleństwa pirata drogowego ukrócili policjanci. 26-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Na jego konto wpadło jednorazowo aż 15 punktów karnych. Dodatkowo kierowca przez trzy miesiące nie może wsiadać za kierownicę, gdyż mundurowi odebrali mu prawo jazdy na taki czas.

Takich niebezpiecznych zachowań na drogach policjanci obserwują barzo wiele. Dobra pogoda zachęca do naciskania na gaz, wielu zwłaszcza młodych kierowców, przechwala się brawurą, nie bacząc na ryzyko nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego mundurowi apelują o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów. Tym bardziej, że oprócz samochodów, na drogach teraz można spotkać liczne motocykle, rowery, a także niechronionych uczestników ruchu, czyli pieszych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl