Znów zrobi się ślisko na ulicach Tarnowa

i

Autor: Tomasz Piszczek Znów zrobi się ślisko na ulicach Tarnowa

UWAGA: Znów będzie ŚLISKO. IMGW ostrzega przed OBLODZENIEM

2022-01-20 7:30

Pogoda w czwartek nie będzie rozpieszczać. Meteorolodzy zapowiadają marznące opady deszczu ze śniegiem, a następnie śniegu. Warunki na drogach Małopolski będą trudne. Do tego ma silniej wiać, więc niewiele będzie widać podczas opadów. Ostrożność trzeba będzie zachować na jezdniach i chodnikach.

Żółty alert IMGW w Małopolsce - uwaga na oblodzenie!

Czwartek, 20 stycznia będzie trudnym dniem zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem. Ślisko zrobi się zarówno na jezdniach, jak i chodnikach. W ciągu dnia wiatr przygna w region tarnowski chmury, z których spadnie marznący deszcz ze śniegiem, a następnie śnieg. Temperatura spadnie poniżej zera i zrobi się szklanka. Wtedy nie pozostanie nic innego jak zdjąć nogę z gazu i zwiększyć odległość między pojazdami.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -3°C, w rejonach podgórskich do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, w rejonach podgórskich -6°C. Oblodzenie chodników i dróg wpływające na pogorszenie warunków ruchu drogowego. Z powodu śliskiej nawierzchni należy zachować ostrożność w ruchu pieszym i podczas prowadzenia pojazdów - czytamy w ostrzeżeniu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie.

Ostrożność zresztą trzeba będzie zachować także na chodnikach. O upadek będzie nietrudno, a jego skutki mogą być nieprzyjemne. Synoptycy ostrzegają również przed silnym wiatrem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało specjalne Alerty z ostrzeżeniem o zagrożeniu. "Uwaga! Dziś w nocy i jutro (19/20.01.) możliwy silny wiatr. Przygotuj się na trudne warunki na drogach i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu, jeśli możesz.” - czytamy w SMS-ie z ostrzeżeniem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

Skutki wichury 17.01.2022r. w Tarnowie

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Regiony Europy zachwycają. Nam zaimponujesz 8/10

Pytanie 1 z 10
Andaluzja to region w...
Poradnik Zdrowie: szczepienie dzieci przeciwko COVID-19