Turcja porzuca rosyjski system płatności. Powodem sankcje ogłoszone przez Stany Zjednoczone

2022-09-28 13:57
System płatności
Autor: Pixabay Tureckie banki państwowe rezygnują z rosyjskiego systemu płatności Mir

Tureckie banki państwowe, jak informuje Money.pl, portal poświęcony tematyce finansowo-gospodarcze, zrezygnowały z rosyjskiego systemu płatności Mir. Ma to związek z sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone na osoby oraz podmioty, które przyczyniają się do omijania przez Rosję restrykcji finansowych.

Tureckie banki państwowe rezygnują z rosyjskiego systemu płatności Mir

Portal Money.pl, powołując się na wpis, który umieścił na Twitterze Firat Kozak, dziennikarz Bloomberg News, donosi, że tureckie banki nie będą już korzystać z rosyjskiego systemu płatności Mir. Informacja została potwierdzona przez jednego z tureckich urzędników.

Przypomnijmy, że po nałożenie na Moskwę restrykcji finansowych spowodowało, że banki w Turcji zaczęły stopniowo rezygnować z rosyjskiego systemu. Pierwsze wycofały się Isbank i Denizbank. W miniony wtorek, 27 września, takie same działania podjęły również tamtejsze instytucje państwowe.

W ostatnich dniach Turcja, po ogłoszeniu sankcji przez Stany Zjednoczone, szukała alternatywnych rozwiązań, które umożliwiłyby odstąpienie od rosyjskiego systemu płatności Mir. Ostatecznie, po przeprowadzonych analizach, państwowe banki zrezygnowały ze współpracy z Moskwą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Afery w PRL-u. Tymi skandalami żyła cała Polska

Pytanie 1 z 10
Słynne uprowadzenie samolotu do Berlina Zachodniego przez kapitana Czesława Kudłka, który go pilotował, miało miejsce, ponieważ:
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz CIMOSZEWICZ: Kaczyński jest zakładnikiem Ziobry
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE