Totentanz

i

Autor: Mateusz Baka / Archiwum Totentanz

Kultura

Totentanz zagra w Klubie Gwiazda w Tarnowie. Zespół będzie świętował 18-lecie istnienia

2023-06-09 14:12

Totentanz, jeden z najlepszych rockowych zespołów na polskiej scenie muzycznej, obchodzi w tym roku 18. urodziny. Osiągnięcie pełnoletności zobowiązuje do zorganizowania hucznej imprezy i świętowania do białego rana. Dlatego też muzycy postanowili cofnąć się w czasie i zagrać wyjątkowy koncert w kultowym Klubie Gwiazda w Tarnowie. Zapowiada się prawdziwa rockowa uczta!

Totentanz zagra w kultowym tarnowskim Klubie Gwiazda

W sobotę, 10 czerwca 2023 roku, w Klubie Gwiazda w Tarnowie odbędzie się koncert Totetnanz z okazji 18. urodzin zespołu. Będzie to pierwszy występ grupy w rodzinnym mieście od czasu występu na dachu Teatru im. Ludwika Solskiego. Podczas nadchodzącego wydarzenia z pewnością nie zabraknie największych przebojów Totentanz ze wszystkich wydanych dotychczas albumów, a także najnowszego singla „Na przekór”, który miał premierę w ubiegłym roku.

Totentanz jest jednym z najbardziej charyzmatycznych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Grupa zadebiutowała w 2007 roku krążkiem „Nieból”, na którym znajdowały się takie kompozycje, jak: „Poza wszystkim”, „Oceany gwiazd”, „Czas ognia” czy „Eutanazja”. Płytą zachwycili się zarówno dziennikarze muzyczni, jak i fani ciężkich brzmień. Antyradio okrzyknęło „Nieból” Płytą Rocku 2007, a Metal Hammer, czasopismo zajmujące się muzyką metalową, Debiutem Roku. Wydany w 2008 roku „Zimny dom” umocnił pozycję tarnowskich muzyków, a o ogólnopolskim sukcesie świadczyła nominacja do Fryderyka, najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce. Trzy lata później ukazał się album „Inni”, a w 2014 roku „Człowiek”, który zamyka dyskografię zespołu.

Na nowy numer Totentanz fani musieli czekać do 2022 roku. Wówczas grupa wydała singiel „Na przekór”, będący powrotem do najmocniejszych czasów. Tarnowianie wrócili również do regularnych koncertów, które przyciągają rzesze ich zwolenników. Najbliższa okazja do zobaczenia i posłuchania Totentanz na żywo będzie już 10 czerwca w Klubie Gwiazda. Bilety na to wydarzenie są już dostępne! Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz polskie przeboje lat 70.? Quiz z muzycznymi klasykami z czasów PRL

Pytanie 1 z 12
Jaką piosenkę wykonał Zbigniew Wodecki w koncercie „Debiuty” podczas 10. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu?
Bogusław Wołoszański - Wieczorny Express
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE