To się mogło skończyć tragicznie. Rzucali kamieniami w samochody na A4 [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-05-26 11:23

Wyjątkowym brakiem wyobraźni wykazali się nastolatkowie w Brzozówce. Z wiaduktu nad autostradą A4 rzucali kamieniami w przejeżdżające tamtędy samochody. Jeden z kamieni trafił w auto dostawcze, rozbił szybę i wpadł do środka. Na szczęście pocisk ominął kierowcę. Sprawców udało się namierzyć, teraz odpowiedzą przed sądem.

Ta zabawa mogła skończyć się tragicznie. Czterech nastolatków, w wieku od 11 do 15 lat, na wiadukcie w Brzozówce rzucało kamieniami w przejeżdżające autostradą A4 pojazdy. Jeden z rzuconych kamieni trafił i rozbił szybę samochodu dostawczego marki Renault Master. Siedzący za kierownicą Ukrainiec nie został uderzony kamieniem, zachował zimną krew i dzięki temu nie doszło do poważniejszego w skutkach wypadku.

POSŁUCHAJ: Nastolatkowie rzucali kamieniami w auta na A4 - relacjonuje Paweł Klimek z tarnowskiej policji

- Czterech chłopaków, przejeżdżało rowerami nad autostradą A4. W pewnej chwili zatrzymali się obserwując ruch na drodze. Jadący w kierunku Krakowa obcokrajowiec zauważył tę grupę, a po chwili w kierunku jego samochodu zostało coś rzucone. Przedmiot uderzył w przednią szybę, która pękła. Mężczyzna zachował zimną krew i zjechał na najbliższym zjeździe, bo to było na wysokości węzła Tarnów – Centrum. Zaczął jeździć drogami technicznymi i udało mu się odnaleźć tę grupę nastolatków. Powiadomił też policję, która po chwili pojawiła się na miejscu – relacjonuje aspirant sztabowy Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Powstanie loteria Narodowego Programu Szczepień. Na czym będzie polegała?

Po wykonaniu czynności służbowych nastolatków przekazano rodzicom. Policjanci ustalili, że kamieniem, który uszkodził dostawczaka, rzucił 11-latek. Wprawdzie dzieci do lat 13 nie odpowiadają karnie, ale będzie się w ich sprawie toczyło postępowanie w Sądzie Rodzinnym. Natomiast rodzice będą musieli pokryć koszty spowodowanych przez nastolatków strat.

Tymczasem policja ostrzega i przypomina tragiczne zdarzenie sprzed 8 lat. W podobnych okolicznościach, w Biadolinach Radłowskich zginął wtedy 46-letni kierowca, kiedy rzucona z wiaduktu przez nastolatków bryła lodu przebiła szybę i wpadła do kabiny jego ciężarówki. Z kolei do kierowców mundurowi apelują, aby zgłaszali każde tego typu niebezpieczne zdarzenie, nawet jeżeli w wyniku zachowania sprawców nie ucierpią. To pomoże eliminować podobne zagrożenia dla innych kierujących.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ. Polskie przysłowie niejedno ma imię. Same klasyki, ale kompletu się nie spodziewaj!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. "Jak Kuba Bogu tak Bóg..."
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE