Tarnowska Liga Debatancka obchodzi 10 urodziny.

2022-05-25 13:04
Tarnowska Liga Debatancja konferencja
Autor: Wojciech Gardoń

O tym, że była to bardzo pracowita dekada, nie można dyskutować. Młodzi ludzie, którzy od dziesięciu lat toczą pojedynki na słowa, mają okazję do świętowania. Z okazji jubileuszu istnienia Tarnowskiej Ligi Debatanckiej zorganizowano kilka dużych wydarzeń.

Tarnowska Liga Debatancka obchodzi swój jubileusz. W ciągu dziesięciu lat istnienia zaangażowała ona tysiące młodych ludzi i przeprowadziła setki potyczek na argumenty. Dzięki niej w dyskusjach w stylu oksfordzkim bierze udział wiele szkół na terenie regionu, a sam Tarnów stał się znany ze swoich debatantów. Razem z absolwentami zapraszają oni do wspólnego świętowania. Będą to szczególne urodziny, zwłaszcza że młodzi mówcy zamierzają obchodzić je w swoim własnym stylu.

– To jest święto tysięcy ludzi, którzy doświadczyli kultury słowa, umiejętności słuchania oraz rozwoju. Po dziesięciu latach realizowania tego projektu to święto organizują jego absolwenci. Dziesięć lat temu zaczynali i dzisiaj nadal są z Ligą. Możemy więc powiedzieć, że ten czas był bardzo owocny. Przed nami szereg wydarzeń, dlatego tym bardziej cieszę się, że mieszkańcy Tarnowa towarzyszą temu projektowi od samego początku – mówi Marcin Lewandowski, koordynator Tarnowskiej Ligi Debatanckiej i prezes Fundacji Alegoria.

Z tej okazji zaplanowano cztery wielkie wydarzenia. W sobotę 28 maja młodzi debatanci zmierzą się na argumenty ze znanymi naukowcami i popularyzatorami nauki – Łukaszem Lamżą i Tomaszem Rożkiem. Z kolei 3 czerwca odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący postrzegania Tarnowa i jego przyszłości. W tym roku powraca również Tarnowska Noc Debaty, w której wezmą udział drużyny z całej Polski. Natomiast punktem kulminacyjnym ma być Gala Jubileuszowa zaplanowana na 12 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:
Przy Balatonie zielono! Posadzono drzewa i ogrody deszczowe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE