Siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie

i

Autor: Archiwum AZS ANS Siostry Aleksandra i Natalia Kałuckie

Tarnowianki NAJLEPSZE na świecie. Wielki SUKCES sióstr Kałuckich na Mistrzostwach w Insbrucku

2022-06-15 14:00

Ola wywalczyła złoty medal, a jej siostra Natalia brązowy. Wielki sukces studentek Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie na Akademickich Mistrzostwach Świata we wspinaczce rozgrywanych w austriackim Innsbrucku. Zawodniczki AZS ANS odniosły rewelacyjny wynik w konkurencji "na czas". A to dopiero początek mistrzostw.

Tarnowianki na podium Akademickich Mistrzostw Świata

Akademickie Mistrzostwa Świata we wspinaczce rozgrywane w Innsbrucku dopiero się rozpoczęły, a z Austrii dotarły już wspaniałe informacje o sukcesie tarnowskich zawodniczek. Aleksandra Kałucka zdobyła właśnie złoty medal, a aktualna Mistrzyni Świata Seniorek, jej siostra Natalia była trzecia w konkurencji „na czas”. Studentki Akademii Nauk Stosowanych na podium „rozdzieliła” Włoszka Giulia Rand. Dziewczyny zachowały zimną krew, mimo problemów technicznych organizatorów imprezy.

- Przede wszystkim chciałam się skupić na braku falstartu, zajęciu dobrej pozycji, żeby pewnie pobiec. Wiedziałam, że w takich warunkach muszę dać z siebie niemal wszystko, żeby nie popełnić błędu ze zbyt szybkim startem. Ze spokojną głową mogę więc podejść do czwartkowego startu w boulderingu - powiedziała dla Pasja AZS Aleksandra Kałucka, złota medalistka w czasówce w Innsbrucku.

Reprezentacja Polski na AMŚ

i

Autor: Archiwum AZS ANS Reprezentacja Polski na AMŚ

Skład reprezentacji Polski na AMŚ we wspinaczce sportowej

Kobiety: Natalia Kałucka (klub: KU AZS ANS Tarnów/uczelnia: Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie; konkurencje: na czas, bouldering), Aleksandra Kałucka (KU AZS ANS Tarnów/Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie; na czas, bouldering), Ida Kupś (KS Korona Kraków/Uniwersytet Jagielloński w Krakowie; bouldering, prowadzenie), Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin/Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Mężczyźni: Olaf Malinowski (Pol-Inowex Skarpa Lublin/Politechnika Lubelska; bouldering, prowadzenie), Bartłomiej Podlewski (KS Sportiva Tarnów/Politechnika Krakowska; na czas).

W środę, 15 czerwca w Innsbrucku rozgrywane są konkurencje w prowadzeniu. Tu szanse na medale mają Ida Kupś i Olaf Malinowski. W czwartek, 16 czerwca młodzi zawodnicy zmagać się będą w kwalifikacjach w boulderingu, natomiast piątek, 17 czerwca to półfinały i finały tej konkurencji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]!

QUIZ. Gry i zabawy z dzieciństwa. Baba Jaga patrzy, czy zdobędziesz minimum 8 punktów!

Pytanie 1 z 10
Na początek - ile dzieci miał ojciec Wirgiliusz?
Moto Fest - Jurków 2022