„Tarnowianie” - nowy festiwal w CSM już we wrześniu!

2021-08-19 9:33
Festiwal Tarnowianie konferencja
Autor: Justyna Świderska Festiwal "Tarnowianie" odbędzie się w pierwszy weekend września

To ma być święto mieszkańców i wszystkich ludzi Tarnowa. Centrum Sztuki Mościce na początku września organizuje pierwszą edycję Festiwalu „Tarnowianie”. Nowe wydarzenie kulturalne, z wykorzystaniem różnych dyscyplin, ma promować postaci, które w szczególny sposób zaznaczyły swoją obecność w mieście i dla miasta. Sprawdź, co się będzie działo.

Festiwal „Tarnowianie” potrwa od 3 do 5 września 2021 roku. Część imprez będzie się odbywała w siedzibie Centrum Sztuki Mościce, inne na terenach zielonych wokół placówki, jedno w Ratuszu. W planach są również warsztaty, między innymi na ściance wspinaczkowej. W programie imprezy znalazły się spotkania, dyskusje, projekcje filmów, zajęcia praktyczne, sportowe, występy i koncerty. Wydarzenie ma zapewnić propozycje dla wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek. Każdy ma znaleźć coś ciekawego dla siebie.

POSŁUCHAJ: O Festiwalu "Tarnowianie" mówi Anna Chmura, dyrektor Centrum Sztuki Mościce
Afganistan pod rządami talibów. Jak wygląda sytuacja w kraju?

- To nowa inicjatywa Centrum Sztuki Mościce. To właśnie ludzie, którzy żyją obok nas są bohaterami tego Festiwalu. Chcemy, żeby Festiwal integrował różne środowiska, podkreślał znaczenie i potencjał osób, które związane są z Tarnowem i regionem tarnowskim, które stąd pochodzą, tutaj pracują, związały się z naszym miastem poprzez swoją pracę zawodową, pasję, swoją twórczość. Chcemy też pokazać osoby, które zostawiły tu swój ślad, które mogą być inspiracją – mówi Anna Chmura, dyrektorka Centrum Sztuki Mościce.

POSŁUCHAJ: O Festiwalu "Tarnowianie" mówi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy

Wśród festiwalowych propozycji znalazły się spotkania wspomnieniowe: jedno poświęcone historykowi i pasjonatowi przeszłości Tarnowa – Antoniemu Sypkowi, natomiast bohaterem drugiego będzie Kazimierz Ożga, legendarny twórca tarnowskiej sceny muzycznej lat 60. Będą też spotkania z aktorami (Kamil Kula, Jakub Zając), oraz artystami (Anna i Wilhelm Sasnalowie). Miłośnicy tańca znajdą w programie imprezy warsztaty z tańca współczesnego, będzie też Tarnowski Piknik Piłkarski i mecz, w którym zmierzą się przedstawiciele świata kultury i mediów. Nie zabraknie atrakcji kulinarnych z udziałem lokalnych punktów gastronomicznych.

POSŁUCHAJ: O Festiwalu "Tarnowianie" mówi Grzegorz Gawlik, dyrektor festiwalu

Wyjątkową propozycją będzie spotkanie ks. prof. Michała Hellera oraz wybitnego reżysera Krzysztofa Zanussiego, którzy prywatnie od lat utrzymują przyjacielskie kontakty. Zwieńczeniem trzydniowej imprezy będzie 5 września o 19:30 Gala Finałowa, podczas której zaplanowano koncert pod hasłem „Osiedlowy Klub Samotnych”. Tarnowscy artyści zaśpiewają znane piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej.

POSŁUCHAJ: O Festiwalu "Tarnowianie" mówi Maciej Aleksander z CSM

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE