Tarnów: Autobusów będzie więcej. Wchodzi wakacyjny rozkład jazdy. Sprawdź, od kiedy

2020-05-29 11:00
Wakacyjny rozkład Jazdy
Autor: Łukasz Grygiel Wakacyjny rozkład Jazdy zacznie obowiązywać 15 czerwca

Dokładnie 15 czerwca w Tarnowie wprowadzony zostanie wakacyjny rozkład jazdy. To m.in. pokłosie próśb pasażerów, którzy narzekali na utrudniony dojazd do pracy. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Autobusy obecnie kursują tak, jak w soboty.


Jednym z powodów wprowadzenia zmian jest sytuacja epidemiologiczna. Mimo, że szkoły są otwarte, dociera tam niewiele osób.

- To jest stan uwzględniający mniejszą liczbę uczniów podróżujących komunikacją miejską oraz innych osób dojeżdżających dotychczas do szkół. Szacujemy, że jest to o 6 procent mniej autobusów niż w rozkładzie roboczym, ale i tak więcej niż w rozkładzie sobotnim - mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

POSŁUCHAJ. Mówi Roman Ciepiela
Stary rozkład jazdy
Autor: Łukasz Grygiel Aktualnie w Tarnowie obowiązuje sobotni rozkład jazdy

Zmiany w rozkładzie jazdy pozwolą również poprawić kondycję finansową Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Na sobotnim rozkładzie jazdy spółka traciła nawet 400 tysięcy złotych miesięcznie.

- Najbardziej bałem się kontynuacji sobotniego rozkładu jazdy aż do sierpnia. Taka wizja mnie przerażała. Wszystko też w kontekście cen paliw, które zaczynają rosnąć. Sytuacja spółki byłaby wtedy bardzo trudna – mówi prezes MPK Jerzy Wiatr.

POSŁUCHAJ. Mówi Jerzy Wiatr

Podczas sobotniego rozkładu jazdy autobusy przemierzają tylko 8 tysięcy kilometrów. W dzień roboczy - 12 tysięcy 700 kilometrów, a podczas wakacyjny rozkład jest to 12 tysięcy kilometrów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE