Tarnów: Ulica Bernardyńska znów zostanie ZAMKNIĘTA. Dlaczego?

2021-10-21 14:30
bariera drogowa
Autor: Patrick Sommer/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Kolejne utrudnienia czekają kierowców i pieszych poruszających się ulicą Bernardyńską w Tarnowie. Jej odcinek zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów od 22 do 23 października. Powodem ma być rozbudowa sieci ciepłowniczej w rejonie starówki przez tarnowski MPEC. Będzie trzeba korzystać z objazdów.

Utrudnienia na Bernardyńskiej w Tarnowie

W listopadzie 2020 roku drogowcy zamknęli ulicę Bernardyńską w Tarnowie na miesiąc. Tym razem utrudnienia potrwają zdecydowanie krócej. W związku z rozbudową sieci ciepłowniczej w rejonie tarnowskiej Starówki ulica zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów od piątku 22 października od godz. 19:00 do soboty, 23 października do godz. 19:00. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie mają działać na odcinku od Wielkich Schodów do ul. Szerokiej.

- Dla zamkniętego odcinka ulicy Bernardyńskiej została wyznaczona trasa objazdowa ulicami: Panny Marii – Narutowicza – Konarskiego – Gumniska – Mostowa – Kołłątaja. Na trasie objazdu zostanie umieszczone specjalne oznakowanie. Ruch osób pieszych także będzie utrudniony w związku z wyłączeniem odcinka chodnika i koniecznością przejścia przez jezdnię w celu ominięcia miejsca prac budowlanych. Osoby poruszające się pieszo proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności. Pracownicy MPEC Tarnów będą prowadzili prace w trybie całodobowym, aby do minimum ograniczyć okres utrudnień w komunikacji - czytamy w komunikacie przesłanym przez MPEC w Tarnowie.

Z utrudnieniami muszą się liczyć również pasażerowie komunikacji miejskiej. Na czas robót autobusy linii nr 2, 9, 12 oraz 30 nie będą się zatrzymywać na przystankach: Bema - Szkoła, Bema - Targowa oraz Lwowska - Szeroka. Objazd będzie się rozpoczynał na rondzie przy ulicy Narutowicza, skąd autobusy przejadą przez ulice Konarskiego, Dąbrowskiego, Kołłątaja, Drzewną do ulicy Lwowskiej. Tam wrócą na starą trasę. Dodatkowe przystanki wyznaczono przed skrzyżowaniem ulicy Wita Stwosza z Narutowicza, na przystanku Narutowicza-Wodna oraz obok sklepu Biedronka przy ulicy Dąbrowskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Francja, Niemcy czy Rosja? Są zbyt potężni, aby zdobyć 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego - który kraj ma największą powierzchnię?
Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34