Tarnów: Toaleta za 250 tys. zł stanie w Parku Piaskówka [ZDJĘCIA]

2021-10-26 13:00

To będzie naprawdę wypasiona toaleta. W parku na Piaskówce za potrzebą nie trzeba już będzie chodzić do toi-toia. Miasto, wspólnie z Radą Osiedla postawi tam przybytek za bagatela ćwierć miliona złotych. Skąd taki koszt? Odpowiedź w artykule.

Toaleta w cenie domku na działce

Ma kosztować ćwierć miliona złotych i zastąpi wykorzystywane do tej pory toi toie. W parku na Piaskówce stanie nowoczesna toaleta. To inicjatywa Rady Osiedla Piaskówka i władz miasta. Będzie się składać z trzech pomieszczeń, dla pań, panów i osób niepełnosprawnych. Ma działać automatycznie. Wiele osób zastanawia się dlaczego jej budowa będzie taka droga?

- Generalnie koszt samej toalety to 170 tys. zł. Tyle kosztuje sama konstrukcja. Żeby ten obiekt działał poprawnie trzeba jeszcze podciągnąć kanalizację, wodę i prąd. Do tego zbudować fundamenty i ułożenie kostki brukowej wokół. To wszystko również kosztuje. Dlatego ostateczna cena opiewa na około 250 tysięcy złotych. Trzeba też pamiętać że toaleta będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - tłumaczy Ryszard Nejman, przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka.

Przygotowywana jest już dokumentacja planowanej inwestycji. Dzięki temu że toaleta będzie automatyczna w dłuższej perspektywie czasu budżet miasta zaoszczędzi.

- W przypadku zwyczajnych toalet, gdzie musi być zatrudniona osoba do pobierania opłat czy sprzątania i pilnowania dobytku koszty są większe. Ta toaleta działa automatycznie. Nie potrzeba osoby do jej sprzątania, czy dezynfekcji. Doglądanie tego miejsca sprowadzać się będzie do uzupełniania papieru toaletowego czy mydła w dystrybutorach. Wystarczy żeby ktoś przyszedł tam raz lub dwa razy dziennie. Nie trzeba tam nikogo na stałe - dodaje Ryszard Nejman, przewodniczący Rady Osiedla Piaskówka.

Toaleta ma stanąć niedaleko stawu, w północno-zachodniej części parku. Zanim rozpocznie się jej budowa trzeba będzie jeszcze doprowadzić wodę, kanalizację i prąd. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku. Czarny scenariusz zakłada jej udostępnienie na wiosnę 2022 roku.

Quiz. Czy wiesz, w jakiej reklamie wystąpiła ta gwiazda? Większość wymięka przy 5. pytaniu

Pytanie 1 z 10
Ewa Kasprzyk jest teściową Małgorzaty Sochy w reklamie sieci sklepów:
Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE