Tarnów: Tenis sportem zapomnianym? Kto może go uprawiać, ile kosztuje rakieta?

2021-09-21 8:57
Gra w tenisa
Autor: ŁG Tenis wcale nie jest sportem dla bogaczy - przekonują trenerzy

- Tenis wcale nie jest sportem dla bogatych - przekonują do tego trenerzy z Tarnowa, którym z roku na rok coraz ciężej jest odciągnąć młodzież od smartfonów. Przekonują, że tenis może uprawiać każdy bez względu na wiek i zasobność portfela. Sprawdzamy, czy jest tak na pewno!

Jesienna aura sprawia, że sportowcy z odkrytych kortów przenoszą się do hal. Wśród nich jest też sporo najmłodszych. Czego uczy ich ten sport?

- Na pewno kształtuje charakter, dyscyplinę i pomaga gospodarować własnym czasem. Małe dziecko wie, że musi się znaleźć czas na naukę, odpoczynek, odrabianie lekcji, zabawę i trening. Zawodnicy grając w tenisa świetnie radzą sobie w późniejszym życiu. Nie mają dylematów, czy wyjść i aktywnie spędzić czas, czy spędzić go grając na komputerze - mówi Wiesław Schab, trener tenisa w A.C.T. Sport w Tarnowie.

Trenerzy przekonują, że największą zaletą tenisa jest to, iż jest sportem towarzyskim, dzięki któremu można spędzić czas w towarzystwie rodziny, przyjaciół lub kolegów z pracy.

- Koszty zakupu sprzętu nie są duże. Jeżeli mówimy o kilkuletnim dziecku, które chce zacząć grać, na początek wystarczy mu rakieta za nieco ponad sto złotych. Pogra sobie nią, co najmniej rok. Dla dorosłego zawodnika, cenę trzeba podwoić - dodaje Wiesław Schab.

By uprawiać tenis na poziomie amatorskim nie trzeba mieć specjalnego stroju. Wystarczą wygodne spodenki i przylegający podkoszulek.​ Koszty może generować wynajęcie kortu. Godzina kosztuje średnio 55 złotych.

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Zamaskowana stylizacja Kim Kardashian z MET gali okazała się hitem internetu. Swoją wersję zaprezentowała na Instagramie w zabawnym filmie jedna z polskich gwiazd. Która?