Tarnów: Strażą miejską kieruje policja, MPK rozsadza pasażerów

2020-04-03 7:35
MPK rozsadza pasażerów
Autor: Łukasz Grygiel W ten sposób oznakowane jest, co drugie siedzenie

Najnowsze dane dotyczące Tarnowa nie są optymistyczne. W czwartek (2.04) prezydent miasta Roman Ciepiela poinformował, że na kwarantannie domowej przebywają obecnie 552 osoby. Ponad 400 tarnowian, na przymusową izolację, trafiło do domów prosto z zagranicy.

Blisko 100 osób przebywa w domu z polecania sanepidu. Co ciekawe, 14 osób jest pod tzw. nadzorem sanitarnym. To tarnowianie, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy i zgodnie z zaleceniem lekarza, w izolacji, obserwują swój stan zdrowia. Dotychczas koornawirusa potwierdzono u 5 osób z Tarnowa. Najmłodsza zdiagnozowana osoba ma 24 lata.

Sytuacja epidemiologiczna robi się coraz bardziej groźna. Od 2 kwietnia w Tarnowie strażą miejską kieruje policja.

- Na wniosek wojewody połączyliśmy te dwie formacje. Straż miejska wykonują przede wszystkim czynności związane z zapobieganiem szerzenia się koroanwirusa. Mieszkańcy, którzy będa potrzebowali wsparcia od strażników muszą mieć świadomość, że priorytetowo wykonywane są zadania dotyczące epidemii – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

W Tarnowie walkę z koronawirusem od kilku tygodni prowadzi też Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. W autobusach pojawiły się specjalne wywieszki z hasłem: "Nie siadaj tutaj. COVID-19". W ten sposób oznakowane jest, co drugie siedzenie. Chodzi o to, by odgrodzić od siebie pasażerów. Ważne jest też, by nie siadali naprzeciwko siebie.

KoronawirusRaport: Tarnów 3.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE