TARNÓW: Mieszkańcy chcą przywrócenia kursów MPK – konsultacje tylko do 30 września

2022-09-29 7:46
Autobus MPK Tarnów
Autor: Justyna Świderska Tarnowianie skarżą się na zbyt małą liczbę kursów

Tarnowianie licznie dzielą się opiniami w zakresie zmian w komunikacji miejskiej, które obowiązują w Tarnowie od września. Zmiany polegają na znacznym ograniczeniu liczby kursów autobusów miejskich. Miasto tłumaczy to oszczędnościami i optymalizacją przejazdów, a tarnowianie mówią z kolei o problemach w poruszaniu się po mieście.

Ludzie maile piszą. Do Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie trafia sporo sygnałów od mieszkańców miasta, którzy chcą zmian w rozkładach jazdy autobusów MPK. To po tym, jak we wrześniu, w dwóch etapach, miasto wprowadziło daleko idące cięcia. Mieszkańcy dzwonią i piszą listy z uwagami i sugestiami, co do godzin odjazdów.

- Przeglądamy na bieżąco te uwagi. To co nas cieszy, to fakt, że nie ma skarg na przepełnienie autobusów. To dowodzi, że poczynione przez nas założenia się sprawdziły. Natomiast jest szereg wniosków w zakresie dołożenia dodatkowych kursów, bądź też przesunięcia godzin odjazdów poszczególnych autobusów na wybranych liniach. W tym względzie będziemy się starać sprostać tym oczekiwaniom, bo przesunięcie o minutę, czy kilka minut kursu nie stanowi problemu, ani nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, dlatego jest to możliwe – zapewnia Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

POSŁUCHAJ: o konsultacjach w sprawie zmniejszenia liczby kursów MPK mówi Artur Michałek, dyrektor ZDiK w Tarnowie
Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Jak można się było spodziewać, tarnowscy pasażerowie w swoich uwagach chcą głównie przywrócenia większej liczby kursów, zwłaszcza na liniach, które już wcześniej były rzadziej obsługiwane. Od września liczba kursów na większości linii zdecydowanie spadła. W dni robocze jest ich o 10 procent mniej, natomiast w weekendy jeździ nawet o 15 procent mniej autobusów. W uwagach kierowanych do Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie przeważa postulat przywrócenia połączeń. Tu jednak nie ma jasnej deklaracji urzędników, aby po zakończeniu konsultacji liczba połączeń MPK miała się zwiększyć. Wygląda na to, że jednak po konsultacjach autobusy nie wrócą na trasy.

Swoje opinie i uwagi w sprawie ograniczenia liczby kursów autobusów miejskich w Tarnowie można jeszcze do piątku – 30 września przekazywać do Zarządu Dróg i Komunikacji. Później zostaną one zebrane i przeanalizowane. Wnioski, które będą mogły być zrealizowane, mają być systematycznie wdrażane.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2010-2019? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Skąd powraca do Polski Franciszek Kalina, bohater filmu "Pokłosie" (2012)?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE