Tarnów: Masz 40 lat lub więcej? Te badania wykonasz za darmo! Sprawdź jakie!

2021-10-06 17:00
program „Profilaktyka 40 PLUS”
Autor: ŁG Program „Profilaktyka 40 PLUS” w ZPS w Tarnowie

W największej tarnowskiej przychodni ruszył program „Profilaktyka 40 PLUS”. By zgłosić się na badanie wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dot. zdrowia. W tym artykule, poznacie szczegóły tej akcji!

Do programu pilotażowego kwalifikują się osoby, które m.in. odpowiedzą na pytania ankietowe programu pilotażowego za pośrednictwem: infolinii 22 735 39 53 lub za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. To właśnie na podstawie ankiety zostaną ocenione czynniki ryzyka i zostanie dobrany odpowiedni pakiet badań.

- Pakiet badań diagnostycznych wspólny dla kobiet i mężczyzn dotyczy pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru masy ciała, wzrostu, obwodu w pasie oraz obliczenie wskaźnika masy ciała (BMI) a także ocena miarowości rytmu serca – wylicza Jan Musiał, szef Mościckiego Centrum Medycznego.

W programie „Profilaktyka 40 PLUS” najważniejsze jest jednak badanie krwi. Dotyczy to m.in. stężenia cholesterolu całkowitego albo kontrolny profil lipidowy, stężenie glukozy we krwi; poziom kreatyniny we krwi.

- Jeśli jest jakieś zagrożenie, to na podstawie tych wyników pacjent zgłasza się do swojego lekarza rodzinnego, a ten kieruje pacjenta na dalsze leczenie lub diagnostykę - dodaje Jan Musiał.

 Badanie udzielane na podstawie skierowania w postaci elektronicznej wystawionego przez system. Wystarczy, zgłosić się z dowodem osobistym. Więcej szczegółów >>>TUTAJ <<<

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?