Tarnów: mało chętnych do Rad Osiedli. Zabrakło ich w czterech miejscach

2020-03-06 2:37
Mało chętnych do Rad Osiedli
Autor: Łukasz Grygiel Dodatkowy nabór do Rad Osiedli trwa do 9 marca

Z tego też powodu wydłużył się czas przyjmowania wniosków od kandydatów. Dotyczy to: Starówki, Strusiny, Piaskówki i Grabówki.

Praca radnego osiedlowego nie wiąże się z żadnym wynagrodzeniem. Rada wypełnia funkcję opiniodawczą jednostki pomocniczej dla władz Tarnowa. Co ciekawe – każda Rada dysponuje budżetem, który może wykorzystywać na rzecz lokalnej społeczności.

- Szukamy ochotników – społeczników. Aby zgłosić kandydaturę trzeba zebrać co najmniej 20 podpisów od osób zamieszkujących dane osiedle – tłumaczy sekretarz miasta Tarnowa Aleksandra Mizera.

Kadencja aktualnie działających samorządów osiedlowych upływa 3 kwietnia. Z uwagi na to, że do czterech osiedli nie zgłoszono wymaganej liczby kandydatów

- Termin przyjmowania zgłoszeń dla Starówki, Strusiny, Piaskówki i Grabówki mija w najbliższy poniedziałek (9.03) - dodaje Aleksandra Mizera.

Dokumenty można składać w Kancelarii Rady Miejskiej przy ul. Goldhammera 3.
A po szczegóły odsyłamy na stronę miejską: www.tarnów.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE