Takiego Tarnowa nie pamiętacie. Zdjęcia Pawła Topolskiego robią wrażenie! [WIDEO]

2020-09-18 14:06
Tarnów na archiwalnych zdjęciach
Autor: Łukasz Grygiel Zdjęcia można podziwiać na Placu Sobieksiego oraz w Tarnowskim Centrum Kultury

Dokumentuje rzeczywistość od trzydziestu lat. Ceniony fotograf Paweł Topolski prezentuje w Tarnowie wystawę zawierającą zdjęcia Tarnowa sprzed lat. Autor wraca do swoich fotografii, na których możemy podziwiać portrety, przypadkowych przechodniów, zjawiska, budynki i kadry przełomowych wydarzeń z dziejów Tarnowa.

Część zdjęć tarnowianina można podziwiać na placu Sobieskiego. Plenerowa wystawa zawiera archiwalne i współczesne zdjęcia. Wydarzenie ma związek trzydziestą rocznicą zorganizowania pierwszych wolnych wyborów samorządowych w Polsce.

- Od 1992 roku pracowałem dla gazet codziennych, które ukazywały się w Tarnowie i regionie, siłą rzeczy uczestniczyłem więc we wszystkich najważniejszych wydarzeniach. Na potrzeby wystawy zeskanowałem do cyfrowej wersji 25 tysięcy zdjęć. Pierwsze z nich pochodzą z przełomu 1991/1992 roku – opowiada Paweł Topolski.

POSŁUCHAJ RELACJI Z OTWARCIA PLENEROWEJ WYSTAWY

Druga cześć zdjęć tarnowianina znajduje się w galerii Tarnowskiego Centrum Kultury. Multimedialna wystawa jest prezentacją najnowszej historii Tarnowa, ale prezentuje także osobistą i zawodową drogę artysty.

- Wystawa wsparta jest muzyką młodzieżową tamtej epoki - piosenkami, których wtedy słuchaliśmy wszyscy. Zdjęcia prezentują codzienną szarość ulicy, a w tej szarości są tarnowianie ze swoimi nadziejami, wzlotami i upadkami – dodaje Paweł Topolski.

Tak zmieniał się Tarnów. Wystawa zdjęć Pawła Topolskiego

Wystawę „TO-POLSKI TARNÓW. NASZE LATA ‘90” można podziwiać w galerii TCL od poniedziałku do piątku od 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Więcej na tck.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE