Tarnopol dziękuje Tarnowowi za pomoc. Prezydent Roman Ciepiela odebrał medal wdzięczności

2022-09-29 14:02
Roman Ciepiela odznaczony przez mera Tarnopola
Autor: Artur Gawle - Urząd Miasta Tarnowa Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela odebrał medal wdzięczności przyznany miastu przez mera Tarnopola

Serhij Nadał, mer Tarnopola, przyznał Tarnowowi medal wdzięczności za pomoc udzieloną naszym wschodnim sąsiadom w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Odznaczenie w imieniu wszystkich tarnowian odebrał wczoraj prezydent Roman Ciepiela.

Tarnów otrzymał od Tarnopola medal wdzięczności

W minioną środę, 28 września 2022 roku, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela odebrał z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnopola Igora Hirchaka medal wdzięczności. Nadane przez mera Tarnopola odznaczenie jest podziękowaniem mieszkańcom Tarnowa za pomoc jaką udzielili miastu po napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

– Jest to medal przyznany za pomoc otrzymaną przez nas od Tarnowa w tych bardzo ciężkich dla nas czasach – mówi Igor Hirchak, przewodniczący Rady Miejskiej Tarnopola.

Przypomnijmy, że 23 kwietnia 2001 roku Tarnopol i Tarnów zostały miastami partnerskimi. Jednakże w czerwcu 2021 roku tarnowscy radni postanowili zawiesić współpracę z ukraińskim miastem. Było to pokłosie nazwania przez tarnopolskich radnych tamtejszego stadionu miejskiego imieniem dowódcy UPA Romana Szuchewycza. Nie przeszkodziło to Tarnowowi w zaangażowaniu się w pomoc Tarnopolowi, kiedy wojska Władimira Putina zaatakowały Ukrainę.

– To nas nie powinno poróżnić wobec tej wielkiej tragedii, którą przeżywa naród ukraiński. Dzisiaj trzeba im dostarczyć jedzenia, krwi, środków opatrunkowych, a rząd zapewnia im dostawy broni. To absolutnie gest przyjacielski. Przyjdzie czas na rozmowy historyków, dzisiaj trzeba działać – podkreślał wtedy Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W uroczystości wzięli również udział: Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, oraz Wołodymyr Kaszycki, kierownik Wydziału Kontaktów Międzynarodowych i Turystyki w Urzędzie Miasta Tarnopola.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

OUIZ PRL. Nie ma róży bez ognia, czyli powiedzonka z PRL-u

Pytanie 1 z 10
Nie mamy pańskiego płaszcza:
Były rzecznik Dudy zapytany o dymisję Morawieckiego. Powiedział, jak może zareagować Kaczyński
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE